REKLAMA

Jakie narzędzia chirurgiczne można kupić w sklepie dezynfekcja24?

Narzędzia chirurgiczne zawsze powinny wiązać się z wysoką jakością. Zbyt tępy sprzęt z mało wytrzymałego materiału może mieć poważne konsekwencje. Problemy będą dotyczyły zarówno pacjenta, jak i samego chirurga, który źle wykona swoją pracę. Warto kupować narzędzia najwyższej klasy, a gwarantuje to między innymi sklep dezynfekcja24.com. Jakie rzeczy można znaleźć na stronie i do czego mogą przydać się w zawodzie chirurga? 

REKLAMA


Podstawowe narzędzia chirurgiczne 
Istnieje taki sprzęt chirurgiczny, bez którego nie obędzie się żaden chirurg. Podstawą są precyzyjne ostrza do skalpeli, które powinny zostać wykonane z najwyższej jakości materiałów. Najczęściej jest to stal węglowa. Na stronie można znaleźć sterylnie zapakowane ostrza, które zapewniają precyzję nacięcia i przeciwdziałają zakażeniom. Występują zarówno w wersji jednorazowej, jak i wielorazowej. Całość powinna opierać się na mocnym trzonku ze stali nierdzewnej, który ułatwia wykonanie precyzyjnych ruchów i wpływa na komfort pracy chirurga. Skalpele jednorazowe posiadają z kolei wytrzymałe, plastikowe rączki i są pakowane w liczbie 10 sztuk.

W sklepie można kupić również łyżki kostne ze stali nierdzewnej, które służą do pobierania fragmentów tkanek. Można jest znaleźć w różnych wariantach, jeśli chodzi o średnicę końcówki: od 2 mm do nawet 8 mm. Niezbędne do zszywania są kleszczyki chirurgiczne i igłotrzymacze. Dzięki nim można precyzyjnie zamknąć naczynia krwionośne i podtrzymywać igły w trakcie operacji. Należy pamiętać, że wszystkie te narzędzia wymagają sterylizacji przed pierwszym użyciem. Osobno można kupić również nici chirurgiczne, które mogą być syntetyczne i naturalne. W nagłych potrzebach przydają się również pincety oraz narzędzia okulistyczne.

REKLAMA

Akcesoria zabezpieczające 
Narzędzia chirurgiczne to nie tylko precyzyjne ostrza, ale również wszelkie akcesoria zabezpieczające. Ciężko wyobrazić sobie chirurga bez specjalnej odzieży operacyjnej. Powinna ona zapewniać odporność przed wszelkimi patogenami i płynami ustrojowymi. W sklepie można znaleźć wytrzymałe wersje foliowe. Należy również pamiętać o specjalnym czepku, który jest przytrzymywany gumką i jest najczęściej wykonany z fizeliny. Jednorazowo można kupić je w paczkach po 100 sztuk. Należy pamiętać, że akcesoria zabezpieczające są potrzebne nie tylko samemu chirurgowi, ale wszystkim osobom znajdującym się przy stole operacyjnym.

Na odzież operacyjną powinno się również nałożyć specjalny fartuch. Wersja sterylna z tkaniny SMMS przydaje się do drobniejszych operacji, gdzie nie przewiduje się dużej ilości płynów czy krwi. W sklepie można je znaleźć praktycznie we wszystkich możliwych rozmiarach, od drobnych S do największych XL. Warto również zabezpieczyć swoje buty, bo w trakcie operacji wiele wydzielin lubi lądować na podłodze. Specjalne ochraniacze można kupić w paczkach po 50 sztuk. Na stół operacyjny z kolei powinien zawsze być nałożony specjalny serwet sterylny w wersji z otworem lub bez otworu.

Sprzęt do dezynfekcji 
Zabezpieczyć przed zarazkami i różnymi płynami można się w przeróżny sposób. Ważny jest nie tylko rozdzielający od chirurga materiał, ale również różne płyny do rąk. Na dezynfekcja24.com można znaleźć specjalne preparaty, które należy stosować przed i po operacji. Mydła o niskim pH pozwalają uniknąć uszkodzenia płaszcza lipidowego skóry. W celu higienicznego nakładania płynu na ręce i inne części ciała warto zaopatrzyć się w specjalny dozownik, najlepiej w formie łokciowej. Obowiązkowe są płyny do dezynfekcji, które chronią przed bakteriami i wirusami. Można je kupić zarówno w formie płynnej, jak i żelowej.

Podczas operacji nie należy dbać jedynie o ręce i skórę, ale również o same narzędzia. Po operacji należy je włożyć do specjalnej wanienki, którą również można kupić w sklepie. Należy wypełnić ją specjalnymi środkami, które zdezynfekują sprzęt. Płynne, trójenzymatyczne preparaty idealnie sprawdzają się przy okazji stali nierdzewnej. Można je kupić w mniejszych butelkach litrowych, jak i większych pojemnikach pięciolitrowych. Dzięki nim narzędzia można wykorzystać ponownie po zaledwie kilku minutach.

Artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *