REKLAMA

Jakimi podróżnikami są Konecczanie? Weź udział w badaniu i wygraj nagrody

To już kolejna edycja Ogólnopolskiego Badania Podróżników organizowanego przez Klub Podróżników Soliści oraz Instytutu Badawczego MANDS, zajmującego się badaniami rynku i opinii.

REKLAMA


Celem badania jest stworzenie ogólnego, wzorcowego profilu polskiego podróżnika, ale też grup wyłamujących się ze „statystycznego szeregu”. Pogłębienie wiedzy o zjawiskach związanych z wypoczynkiem Polaków ma obejmować cały rynek, dzięki czemu otrzymamy rzetelne źródło wiedzy oraz profil statystycznego polskiego globtrotera. Analizujemy sposób podróżowania Polaków, jak planują swoje wyjazdy, czym kierują się podczas planowania podróży i na co zwracają największą uwagę w ich trakcie.

Po co? Po to, by móc podróżować jeszcze lepiej, atrakcyjniej, fajniej; po to żeby wiedzieć, co interesuje Polaków, a co niekoniecznie.

REKLAMA

Badanie jest szczegółowe, a dzięki odpowiedziom dowiemy się, jak rynek podróżniczy zmienia się w czasie. Ogólnopolskie Badanie Podróżników trwa do 31 maja 2022 r.
Ankietę znajdziecie TUTAJ

Badaniu towarzyszy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Zebrane dane opracowywane będą w formie zbiorczych zestawień statystycznych, bez możliwości powiązania ich z osobą respondenta i nie zostaną wykorzystane do żadnych celów reklamowych ani handlowych.

Badania już trwają, a wstępne wnioski zadziwiają

Najczęściej podróżują kobiety, same lub z koleżankami. Dotychczasowe wyniki pokazują, że pandemii wystraszyliśmy się bardziej niż wojny w Ukrainie.

W ubiegłych latach podróżowaliśmy bardzo chętnie i często do najdalszych zakątków świata: Azja, Afryka. Zwykle były to też dwutygodniowe i dłuższe wakacje. Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zwrócenia się turystów w kierunku Polski. Skrócił się też do 7 dni, czas jaki średnio spędzamy na wakacjach.

Studenci wolą krótkie, weekendowe wyjazdy, trochę tańsze, a na wyprawy zagraniczne, dłuższe jeżdżą osoby po 30. roku życia. Ze wstępnej analizy już dostępnych danych wynika również, że obecnie na wakacje jeżdżą częściej single niż rodziny oraz osoby mieszkające w dużych miastach.

#OBP2022

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *