REKLAMA

Jakimowice i Czerwona Wola najlepsze w zawodach pożarniczych dwóch gmin! [wideo, zdjęcia]

To, że gminy Radoszyce i Słupia Konecka organizują zawody sportowo-pożarnicze wspólnie jest tradycją. Naprzemiennie zmienia się gospodarz tej imprezy. Tym razem padło na Radoszyce, a zawody odbyły się na Stadionie przy ulicy Krakowskiej. Przy okazji po raz pierwszy sprawdzono tam zupełnie nową bieżnię tartanową. 

REKLAMA

W zawodach sportowo-pożarniczych wystartowało siedem drużyn – trzy z gminy Radoszyce oraz cztery z gminy Słupia Konecka. Otworzyli je: burmistrz Radoszyc Michał Pękala oraz wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan. Towarzyszył im prezes gminnego ZOSP Radoszyce Wiesław Basiak oraz komendant gminny Łukasz Janiszewski.

Zawody sędziowali: Małgorzata Trojan z PSP Końskie, druh Jan Chrabąszcz – komendant gminny OSP Końskie, starszy kapitan Mariusz Czapelski, starszy aspirant Gerard Pachuc oraz druh Grzegorz Zganiacz – komendant gminny OSP Fałków.

REKLAMA

Około godziny 14 rozpoczęły się zmagania. Druhowie rywalizowali w sztafecie 7×50 m po bieżni tartanowej oraz ćwiczeniu bojowym polegającym na uruchomieniu pompy wodnej, rozwinięciu węży i strąceniu pachołków. Warto podkreślić, że chociaż w zawodach brały udział zespoły z obu gmin to klasyfikacja międzygminna prowadzona była tylko w ramach ciekawostki. Tak naprawdę rywalizacja toczyła się na dwóch płaszczyzna – osobno wśród jednostek z gminy Radoszyce i osobno wśród tych z gminy Słupia Konecka.

Po zaciętej rywalizacji wyniki ukształtowały się następująco: 

Gmina Radoszyce: 1. OSP Jakimowice, 2. OSP Wilczkowice, 3. OSP Radoszyce

Gmina Słupia Konecka: 1. OSP Czerwona Wola 2. OSP Słupia Konecka 3. OSP Ruda Pilczycka 4. OSP Mnin

To zaś oznacza, że w przyszłą niedzielę o godzinie 14:00 na stadionie w Radoszycach w zawodach powiatowych udział wezmą jednostki: OSP Jakimowice oraz OSP Czerwona Wola. 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *