REKLAMA

Jakub Wawrzyniak odwiedził piłkarzy z Akademii Neptuna Końskie [wideo, zdjęcia]

49-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej Jakub Wawrzyniak w piątek gościł na zajęciach Akademii Piłkarskiej Neptuna Końskie. Były piłkarz spotkał się z najmłodszymi adeptami futbolu, rozdawał autografy oraz poprowadził krótkie zajęcia. 

REKLAMA

Akademia Neptun Końskie liczy sobie już około 200 dzieci z całego powiatu koneckiego. Większość z nich w piątkowe popołudnie zjawiło się na stadionie OSiR by wziąć udział w przygotowanych zawodach z okazji Dnia Dziecka –„Cała ta impreza może się odbyć dzięki ministerstwu sportu, które realizuje projekt 'Gramy z Biało-Czerwoną’. Za moment dołączy do nas były reprezentant Polski Jakub Wawrzyniak, który poprowadzi warsztaty dla dzieci, rozda autografy, zrobimy sobie wspólne zdjęcia. Z kolei w sobotę od godziny 9:00 na Suzuki Arenie w Kielcach będzie główna część imprezy, gdzie na zaproszenie minister Anny Krupki będzie można spotkać wielu byłych reprezentantów Polski” – opowiada Bartłomiej Gad, prezes Neptuna Końskie.

W zajęciach udział wzięli wszyscy trenerzy Akademii Neptuna. Dzieci i młodzież podzielono na kilka boisk zgodnie ze swoimi kategoriami wiekowymi i tam pod okiem opiekunów rozgrywały one mecze, a także brały udział w zajęciach ruchowych. Z boku boiska wydarzeniu przyglądali się zaciekawieni rodzice, ale i wiceburmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński. W pewnym momencie prowadzących trening dołączył były reprezentant Polski Jakub Wawrzyniak –„Jutro o 14:00 rozgrywamy taki mecz pokazowy na Suzuki Arenie w Kielcach, a dzisiaj robimy objazd wokół mniejszych miejscowości. Przy okazji mamy Dzień Dziecka, więc to są miłe spotkania na tych festynach piłkarskich. Doglądam, przyglądam się, podziwiam i zazdroszczę tym chłopakom, bo to co jest przed nimi niestety jest nieodwracalnie za mną […] Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportu, ale tu chodzi generalnie o ruch, sport. Te dzieci uczą się samodyscypliny, samokrytyki, tego jak być czasem gorszym. Wyciągamy ich od smartfonów, komputerów, to mnie cieszy” – opowiadał nam Wawrzyniak.

REKLAMA

Lewy obrońca między innymi Panathinaikosu Ateny, czy Legii Warszawa był pod wrażeniem obiektu przy ulicy Maratońskiej w Końskich. Podkreślał, że mało który ośrodek poza miastami wojewódzkimi w Polsce może pochwalić się stadionem ze sztuczną płytą oraz oświetleniem, który pozwala na uprawianie piłki nożnej niemal przez cały rok.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *