REKLAMA

Jan Paweł II patronem Szkoły Podstawowej w Gowarczowie! [wideo, zdjęcia]

W czwartek 24 października odbyła się uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Gowarczowie. Patronem szkoły został Jan Paweł II. Było to podniosłe wydarzenie dla całej gminy.

REKLAMA

„Każde takie nadanie imienia szkole czy jakiejkolwiek innej placówce jest ważnym wydarzeniem w życiu nie tylko tej placówki, ale całej społeczności. Tutaj mamy przedstawicieli gminy Gowarczów, także jest to dla nich ogromne święto, a wybór patrona – patron jest opiekunem, także myślę, że ta szkoła wybrała sobie najlepszego patrona” – opowiadał nam o wydarzeniu starosta powiatu koneckiego Grzegorz Piec.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą o godzinie 10:00, podczas której biskup radomski Henryk Tomasik poświęcił sztandar szkoły. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz przed szkołę, gdzie biskup poświęcił tablicę. Zgromadzeni udali się na halę, tam miał miejsce akt nadania sztandaru oraz uroczyste ślubowanie. Dla wszystkich przybyłych przygotowano również część artystyczną tematycznie ściśle nawiązującą do patrona szkoły – Jana Pawła II.

REKLAMA

Na uroczystości pojawili się między innymi: biskup Henryk Tomasik, proboszcz parafii Gowarczów Marek Maciążek, starosta konecki Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, wiceprzewodnicząca rady powiatu koneckiego Jolanta Pacocha, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowarczowie Paweł Skowron, byli dyrektorowie szkoły: Halina Pisarska, Jan Chojnacki i Bożena Adamczyk, radni gminy Gowarczów, radni powiatu koneckiego i wielu innych.

„Jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ publiczne gimnazjum, już nieistniejące, miało jego imię. Chcieliśmy przejąć teraz to imię dla Szkoły Podstawowej w Gowarczowie […] to wyszło od rodziców, od akcji katolickiej, od władz samorządowych, przyłączyliśmy się do tego. Po wielu rozmowach stwierdziliśmy, że chcemy mieć imię Jana Pawła II. Jest to dla nas wielki zaszczyt” – mówił dyrektor Paweł Skowron.

Szkoła otrzymała od wójta gminy Gowarczów Stanisława Pacochy i sekretarza gminy Marzeny Dziewit aparat fotograficzny, aby upamiętnić podniosłe chwile takie, jak ta, oraz grawerton od starosty Grzegorza Pieca.

Za część artystyczną odpowiedzialna była wicedyrektor Iwona Kłosek.

Zdjęcia (Kamil Olesiński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *