REKLAMA

Jazz w piątek królował w Domu Kultury [wideo, zdjęcia]

Niemal komplet publiczności wysłuchiwał w piątek wieczorem w koneckim Domu Kultury koncertu w ramach projektu Jazz 360. Dla Konecczan zagrał kwartet ZK Colaboration. 

REKLAMA

Konecki koncert rozpoczął trasę promującą płytę Double Universe. Koncert odbył się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy cztery muzyczne osobowości: Adama Zagórskiego (perkusja), Macieja Kądzielę (saksofon), Mateusza Gawędę (piano), Damiana Kostkę (kontrabas).

Double Universe to pierwsza płyta docenianego już w jazzowym świecie kwartetu ZK Colaboration. Formacja składająca się z uznanych indywidualności polskiej sceny jazzowej zawiązała się w 2016 roku. W ostatnich latach udowodniła swoją pozycję wygrywając między innymi nagrodę główną w konkursie festiwalu Jazz Wolności 2016 oraz zdobyła uznanie słuchaczy na licznych koncertach. To pierwsza płyta zespołu, który w swojej twórczości łączy muzyczne skrajności i skutecznie zestawia kontrasty tworząc dynamiczną, a jednocześnie ciepłą muzykę.

REKLAMA

To już drugi koncert, który odbył się w ramach projektu 360°. We wrześniu do Końskich przyjechała grupa Eskaubei i Tomek Nowak Quartet & Mr. Krime – więcej o tym TUTAJ.

Fragmenty piątkowe koncertu ZK Colaboration zobaczą Państwo w naszym wideo.

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *