REKLAMA

Jedno dziecko, jedno drzewo. W poniedziałek piękna akcja nad Zalewem Antoniów [WIDEO]

Pod hasłem „Jedno dziecko, Jedno drzewo” Światowy Dzień Drzewa będzie świętować gmina Radoszyce. W poniedziałek piękna, proekologiczna akcja odbędzie się nad Zalewem Antoniów. 

REKLAMA

„Na dzień drzewa wychodzimy z taką inicjatywą ‚jedno dziecko, jedno drzewko’. W 2020 roku urodziło się aż 69 nowych mieszkańców gminy Radoszyce. To trzeba uczcić i w takiej liczbie chcemy zasadzić drzewka 11 października i zaprosić też instytucje: powiatowe, gminne do wspólnego nasadzenia drzew” – mówi nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

REKLAMA

Początek wydarzenia zaplanowano w poniedziałek o godzinie 10:00. Przyjść i włączyć się w ekologiczne działania może każdy. Przypomnijmy, że przedstawiciele gminy nasadzenia rozpoczęli już w niedzielę 26 września (o tym TUTAJ), a nadchodząca impreza jest jakby kontynuacja tych działań. Sadzenie drzew wzbogacą też inne atrakcje –„Występ dla nas przygotują przedszkolaki i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach. Oni przygotują nie tylko występy, ale też quiz z nagrodami.  Zależy nam na tym też by odwiedziły nas tego dnia dzieci z gminy Radoszyce. Dzieci urodzone w 2020 roku. Jest tych dzieci aż 69 i wraz z rodzicami przyjdą tutaj i zasadzą własne drzewko nad Antoniowem, ponieważ można powiedzieć, że ten zalew też urodził się w ubiegłym roku” – tłumaczy Anna Zielińska z radoszyckie magistratu.

Na miejscu rozstrzygnięty ma być też konkurs plastyczny pt. „Czarodziejskie Drzewo”, w którym brać udział mogły dzieci i młodzież z całej gminy Radoszyce. Przypomnijmy więc raz jeszcze: Akcja „Jedno dziecko, Jedno Drzewko” nad Zalewem Antoniów już w poniedziałek 11 października od godziny 10:00.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *