REKLAMA

Jednogłośne absolutorium dla Stanisława Pacochy [foto]

W piątek odbyła się jedna z najważniejszych sesji Rady Gminy Gowarczów w tym roku. Podczas niej wójt Stanisław Pacocha jednogłośnie otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium od radnych.

REKLAMA

Fot. UG Gowarczów.

Po debacie nad raportem o stanie gminy za 2020 rok wotum zaufania dla Stanisława Pacochy przyznano jednogłośnie. Trzy osoby były nieobecne podczas tego głosowania. Absolutorium z tytułu wykonania budżetu w 2020 roku udzielono również jednogłośnie, tym razem stosunkiem głosów 13 za przy dwóch nieobecnych. Wójt Gowarczowa w podziękowaniu za swoją pracę otrzymał od radnych kwiaty.

„Chciałem podziękować panu przewodniczącemu za tę współpracę. Dziś może bardzo ładnie to głosowanie wygląda – wszyscy jednogłośnie. Ktoś pomyśli – to gdzie te spory? Te spory są, u mnie w gabinecie, ale my prowadzimy merytoryczne dyskusje – co możemy, czego nie możemy i dochodzimy do porozumienia. Dziękuję wam za to” – przemawiał do radnych wójt Pacocha.

REKLAMA

Podczas sesji głos zabrał również wicestarosta konecki Wiesław Skowron.

„Gratuluję panu wójtowi uzyskanego wotum zaufania, absolutorium. Gratuluję panu zastępcy, pani sekretarz, wszystkim radnym, bo dzięki państwu osiągnęliście to, co jest w dokumentach dziś przedstawiane […] Współpracę z panem wójtem oceniam bardzo, bardzo pozytywnie i mam nadzieję, że ta współpraca na tym poziomie się utrzyma. Będę wspierał państwa wnioski, petycje od radnych i życzę sobie, żeby ta współpraca trwała jak najdłużej” – mówił Wiesław Skowron.

W trakcie sesji zatwierdzono także sprawozdanie finansowe za 2020 rok.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *