REKLAMA

Jednostka Strzelecka 2160 Końskie zaprasza w swoje szeregi! [zdjęcia]

Już w sobotę 3 sierpnia rozpoczyna się rekrutacja do Jednostki Strzeleckiej 2160 należącej do Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Spotkania rekrutacyjne odbywać będą się w każdą sobotę. Strzelcy zapraszają na zbiórki pod fontanną w Parku Miejskim w Końskich o godzinie 9:00. 

REKLAMA

– „Rekrutację rozpoczynamy już w sobotę 3 sierpnia i potrwa ona aż do 14 września włącznie. Zbiórki odbywać się będą co tydzień pod fontanną w Parku im. Tarnowskich w Końskich o godzinie 9 rano” – mówi nam sierż. ZS Dominik Ogonowski z  JS 2160 Końskie ZS”S”.

REKLAMA

Na zajęcia, warto zabrać ze sobą:
– Ubranie dostosowane do pogody (najlepiej mundur – o ile ktoś posiada, jeśli nie – wygodne ubranie, którego nie będzie szkoda ubrudzić)
– Replika/atrapa broni – (Jeśli ktoś posiada)
– Nóż
– Źródło ognia
– Zapas wody
– Prowiant
– Chęci do działania, oraz dobry humor 🙂

Wymagania to:
– wiek – 16 lat, jednak jeśli komuś trochę brakuje do spełnienia tego kryterium – Strzelcy proszą o kontakt a na pewno uda się porozumieć.
– Chęci i motywacja – to podstawa działania.

W razie jakichkolwiek pytań, Strzelcy zapraszają do kontaktu poprzez:
wydarzenie na facebooku
Fanpage Jednostki 
– Jak również do koordynującego rekrutację – sierż. ZS Dominika Ogonowskiego pod nr. tel. 785 599 449.

Jednostka Strzelecka 2160 Końskie ZS”S” rozpoczęła swoje działanie na terenie powiatu koneckiego w październiku 2016 roku. Przynależność do Związku Strzeleckiego „Strzelec”, który zawarł porozumienie o współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, daje jej możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju kursach, szkoleniach czy ćwiczeniach poligonowych stricte przeznaczonych dla żołnierzy WP.

Mowa tu o uczestnictwie w:
– Międzynarodowyh manewrach Pk. „Anakonda” czy „Dragon”.
– Szkoleniach w Mińsku Mazowieckim z Oddziałami Specjalnymi Żandarmerii Wojskowej.
– Kursach – Od CLS (Ratownik Pola Walki) oraz SERE poprzez saperski, logistyczny czy dla nurków aż po sternika motorowodnego, prowadzącego strzelanie i Skoczka Spadochronowego Służb Ochrony.

Jednostka prowadzi również szkolenia wewnętrzne.
Rozpoczynając od Taktyki zielonej – techniki walki w terenie otwartym, survival, maskowanie etc.
Taktyka czarna – techniki walki w terenie zurbanizowanym.
Taktyka czerwona – Ratownictwo taktyczne oraz cywilne.
Taktyka niebieska – techniki walki w i na wodzie.
Taktyka szara – techniki działań związanych z ochroną VIP’a.

Ponadto działa jednostki to między innymi: samoobrona przed bronią palną i białą, walka wręcz, musztra, marsze kondycyjne, udział w uroczystościach oraz zabezpieczeniach wszelkiego rodzaju wydarzeń. –„Samodzielnie oraz we współpracy z innymi Jednostkami organizujemy również kilkudniowe zgrupowania w terenie i budynkach, podczas których Strzelcy uczą się i testują swoje umiejętności oraz na własnej skórze doświadczają życia na kompanii” – mówi nam Ogonowski.

Każde szkolenie odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy skutecznie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi Strzelcami.

„Możliwości szkolenia w naszej Jednostce jest mnóstwo, każdy, kto chciałby się rozwijać w kierunku szeroko pojętego bezpieczeństwa na pewno znajdzie coś dla siebie” – kończy Dominik Ogonowski.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *