REKLAMA

Jesienią pięknieje nam… Sielpia! [wideo, zdjęcia]

Po zakończeniu sezonu letniego rozpoczęły się wielkie roboty drogowe w Sielpi. Gmina postanowiła niemal na nowo zbudować odcinki dróg w turystycznej części tej miejscowości.

REKLAMA

Przedsiębiorstwo Drogmas wyremontowało już ponad 280 metrów ulicy Spółdzielczej. Prace trwają na Relaksowej oraz jednej z głównych dróg w tym miejscu, czyli na ulicy Wjazdowej. –„Po pierwsze ulica Wjazdowa. Ona jest drogą publiczną, więc zgłosiliśmy ją do Programu Przebudowy Lokalnej Infrastruktury Drogowej i jestem po podpisaniu umowy z Panią Wojewodą. Dokładnie 995 metrów bieżących tej drogi zyska nową nawierzchnię, a prócz tego pojawią się zatoczki postojowe dla kilkudziesięciu miejsc i chodnik wzdłuż drogi, który rozdzieli ruch pieszy i ruch kołowy.” – mówi o tej inwestycji Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Koszt remontu Wjazdowej wynosi 650 tysięcy złotych, z czego dokładnie połowa zostanie pokryta z  przyznanego dofinansowania. Do tej pory w tym miejscu znajdowały się betonowe płyty, na które narzekali kierowcy, piesi, a przede wszystkim rowerzyści. Teraz każda z tych grup powinna być zadowolona, zwłaszcza biorąc pod uwagę nowy chodnik i parkingi.

REKLAMA

[tribulant_slideshow gallery_id=”28″]

Oprócz Wjazdowej i wcześniej wspomnianej Spółdzielczej obecnie prace trwają też na Relaksowej. Tym remontem zajmuje się ta sama firma, która przebudowywała Spółdzielczą. Za te dwie drogi łącznie miasto zapłaci około 205 tysięcy złotych. –„W planach mamy jeszcze w tym roku przebudowę odcinka ulicy Dorzecznej. To jest ulica, która zwieńcza Spółdzielczą. W lewo od niej. Ten odcinek obecnie jako droga szutrowa prowadzi do kładki nad rzeką czarną konecką i to jest miejsce, które jest bardzo atrakcyjne dla rowerzystów, spacerowiczów. Sielpia pod tym względem staje się coraz bardziej pożądanym miejscem i zmiana nawierzchni wydaje mi się, że będzie dobrze przyjętym uwieńczeniem tej infrastruktury drogowej, która w tym roku zyskuje taki wymiar.”  – opowiada burmistrz Obratański.

Po oddaniu ulicy Dorzecznej już chyba wszystkie odcinki dróg po turystycznej stronie Sielpi Wielkiej będą wyasfaltowane, ładne i przede wszystkim bezpieczne. Natomiast na kolejne lata w tym miejscu zaplanowano inne inwestycje, między innymi przebudowę i pogłębienie zbiornika wodnego.

Przebudowa dróg w Sielpi 05

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *