REKLAMA

Jest już asfalt na odcinku przy ulicy Polnej w Końskich [wideo, zdjęcia]

Ku końcowi zbliżają się prace nad odcinkiem odbiegającym od ulicy Polnej w stronę ulicy Krakowskiej w Końskich. Inwestycja realizowana z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych ma na celu głównie usprawnienie gospodarki wodnej w tej części miasta. Obecnie wylano już pierwszą warstwę asfaltu. 

REKLAMA

„Prace dobiegają już końca, choć przez długi czas trwały w sposób, który nie był specjalnie widoczny, bo zasadniczą część inwestycji stanowi budowa kanalizacji deszczowej pozwalającej na to, by wody opadowe z ulicy Polnej, nieskanalizowanej pod tym względem, mogły być zbierane i przerzucane do dużej kanalizacji aglomeracyjnej w ulicy Krakowskiej. Były to prace ziemne, włączeniowe, a sam odcinek drogi jest stosunkowo niewielki. To, co widzimy dzisiaj na placu budowy, czyli rozkładanie pierwszej warstwy asfaltu. Jest to zapowiedź powolnego zbliżania się do końca i oddania do użytku” – mówił nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Pierwotny projekt zakładał, że nawierzchnia bitumiczna połączy ulice Polną i Krakowską. Pomysł ten oprotestowali jednak mieszkańcy i drogę przeprojektowano tak, by kończyła się zawrotką.

Termin realizacji to koniec października, jednak burmistrz Końskich poinformował nas, że najprawdopodobniej prace zakończą się dużo wcześniej.

Inwestycja to koszt około 870 tysięcy złotych, a 60% środków pochodzi z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Jest już asfalt na odcinku przy ulicy Polnej w Końskich [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *