REKLAMA

Jest już sztab WOŚP 2020 w Końskich. Poszukiwani wolontariusze [wideo, zdjęcia]

W miniony wtorek, 29 października w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Końskich odbyło się pierwsze spotkanie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na zebraniu dyskutowano o sprawach organizacyjnych finału oraz wybrano członków sztabu.

REKLAMA

Już 12 stycznia 2020 roku ponownie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem celem zbiórki będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Podobnie jak w poprzednich latach, także w przyszłym roku, „orkiestra” zagra w Końskich. Jednakże by to się udało, wymagane jest zarejestrowanie sztabu w siedzibie fundacji Jerzego Owsiaka, dlatego we wtorek 29 października odbyło się pierwsze zebranie w tej sprawie. Podczas spotkania, została wybrana trzyosobowa komisja odpowiedzialna za liczenie pieniędzy oraz przewodniczący sztabu, którym już tradycyjnie został Krzysztof Kowalski –„Jesteśmy na etapie rejestracji sztabu. Właśnie odbyło się spotkanie, na którym wybraliśmy szefa sztabu, komisję odpowiedzialną za liczenie pieniędzy i zgłaszamy sztab do fundacji w Warszawie” – tłumaczy szef koneckiego sztabu.

Rozpoczyna się więc poszukiwanie wolontariuszy, którzy 12 stycznia w Końskich i w okolicach będą przemierzać ulice z puszkami WOŚP –„Sposobem takim jak w tamtym roku i w kilkunastu latach poprzednich będziemy rekrutować przez szkoły średnie, podstawowe już w tym momencie, kilku wolontariuszy niezrzeszonych i odbywa się to wszystko przez szefa sztabu” – tłumaczy Kowalski.

REKLAMA

Zainteresowani kwestowaniem na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą więc udać się do Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, który mieści się przy ulicy Mieszka I-go 4. Sztab jest otwarty także na to, co może w Końskich dziać się podczas samego finału 12 stycznia –„Jesteśmy otwarci na różne zwariowane pomysły, myślę że będzie i światełko do nieba, kwesta, sztab czynny od rana do wieczora w Końskich, a zbieramy też i w Fałkowie i w Lipie, Rogowie, Kazanowie i w kilku jeszcze mniejszych miejscowościach. Zobaczymy jak wyjdzie” – opowiada szef koneckiego sztabu WOŚP.

Jest szansa, że nowością podczas 28 Finału WOŚP w Końskich będzie namiot z gorącym żurkiem, który stanie na koneckim skwerku. Na pewno po raz pierwszy u nas pojawi się możliwość składania datków kartą, bo terminale płatnicze mają być dostępne w głównym sztabie, czyli w koneckim Domu Kultury. Na finale w niedzielę 12 stycznia możemy się spodziewać także występów wokalnych, poczęstunku, licytacji przeróżnych przedmiotów oraz tradycyjnego światełka do nieba.

Zdjęcia z pierwszego spotkania koneckiego sztabu WOŚP 2020:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *