REKLAMA

Jest nowy film Mikołaja Wróbla. Niebawem przedpremierowe pokazy

„Credo” – taki tytuł nosi nowa produkcja młodego filmowca ze Stąporkowa Mikołaja Wróbla. W niedzielę to dzieło będzie można obejrzeć w kinie „Elektronik” w Warszawie, a w poniedziałek w Kinie Moskwa w Kielcach. 

REKLAMA

Mikołaj Wróbel ma na swoim koncie także dwie inne produkcje. To filmy „Efekt Domina” oraz „Z duchem czasu”.

„Credo” opowiada historię Tomka Bukowskiego, taryfiarza, który pracuje na nocnej zmianie. Mężczyzna ma kochającą żonę – Ewelinę. Wiedzie spokojne życie poza… No właśnie. Bukowski posiada również „niezwykłą pasję”, za którą ludzie chętnie wypłacają mu pieniądze. W pewnym momencie otrzymuje zaskakujące zlecenie, które odmienia jego życie… To wszystko co z treści filmowego dzieła zdradzają jego twórcy.

Zdjęcia kręcone były w całym województwie świętokrzyskim jak i w Warszawie. Autorem zdjęć do filmu jest Mateusz Śliwa – autor kilkudziesięciu dokumentów nagradzanych na festiwalach oraz teledysków dla takich postaci sceny hip-hopowej jak: Tede, Liroy, Wzgórze Ya-Pa Trzy, Trzeci Wymiar, Pezet, Onar, Borixon. Za muzykę odpowiada Kamil Hamulczyk – utalentowany muzyk z Wrocławia. Za scenografię odpowiedzialny był Michał Lach – absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Scenariusz i reżyseria to już praca Mikołaja Wróbla. – „<<CREDO>> to kolejna moja produkcja niezależna. Powstała wyłącznie z naszych środków, bez pomocy jakiejkolwiek instytucji. Pokazy w Warszawie i w Kielcach to pokazy przedpremierowe, a właściwą premierę film będzie miał na polskich i zagranicznych festiwalach. Przy produkcji filmu brała udział również spora grupa moich przyjaciół ze Stąporkowa oraz uczniowie z liceów i gimnazjów z całego powiatu koneckiego, którzy wystąpili jako statyści. W filmie pojawiła się również znana postać z polskich seriali i produkcji fabularnych: Mikołaj Roznerski.” – opowiada nam stąporkowski filmowiec.

REKLAMA

Obsada i ekipa zdjęciowa:

WYSTĘPUJĄ:
Krzysztof Grabowski, Wiktoria Kulaszewska, Artur Słaboń, Mikołaj Roznerski-oficjalny profil, Michał Olszewski, Marcin Brykczyński, Piotr Paweł Piętak, Michał Lajs, Mirosław Bieliński, Anna Domalewska, Agata Sobota, Andrzej Cempura.

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Mikołaj Wróbel
ZDJĘCIA: Mateusz Sliwa
PRODUKCJA: Mikołaj Wróbel
PRODUCENT WYKONAWCZY: Mateusz Śliwa
DŹWIĘK: Łukasz KuKi
SCENOGRAFIA: Michał Lach
MUZYKA: Kamil Hamulczyk
MAKE-UP: Zośka Syska, Karolina Hajduk, Agnieszka Zych, Zuzanna Lankoff
CGI/EFEKTY SPECJALNE: Tomek Pawlowicz
OPERATOR KAMERY: Grzegorz Lensor Makuch, Krzysiek Poczęty, Mateusz Śliwa
OSTRZYCIEL: Grzegorz Makuch, Krzysztof Poczęty
OPERATOR STEADYCAM: Józef Wójcik
UJĘCIA LOTNICZE: Jaqb Andrzejewski
KIEROWNIK PRODUKCJI: Krzysztof Poczęty
OŚWIETLACZE: Wiktor Bała, Wiktor Szafrański, Piotrek Bednarski, Bartek Szkurłat, Grzegorz Teper, Kamil Murawski, Maciek Kowalski, Bartek Makos, Piotr Kisiel, Filip Kozubek
WÓZKARZ: Filip Kozubek
MONTAŻ: Mikołaj Wróbel, Mateusz Śliwa
KOLORYZACJA: Mateusz Śliwa
FOTOSY: Wiktor Szafrański, Piotr Kisiel
POJAZD: Robert Klimczyk
WSPÓŁPRACA SCENOGRAFICZNA: Joanna Biskup
WSPÓŁPRACA OPERATORSKA: Piotr Skrzypczyk, Kamila Serwicka
WSPÓŁPRACA PRODUCENCKA: Natalia Horecka
KLAPS: Natalia Szlęk, Aneta Grad
TŁUMACZENIE: Paulina Mysiakowska

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *