REKLAMA

Jest nowy wojewoda świętokrzyski. To Zbigniew Koniusz

Nie Mariusz Gosek, ani Grzegorz Banaś, a Zbigniew Koniusz został nominowany na stanowisko wojewody świętokrzyskiego. Koniusz to znany w Pińczowie lekarz, od wielu lat związany z Prawem i Sprawiedliwością. Jego zastępcą ma być kielczanin Rafał Nowak. 

REKLAMA

Foto: fanpage Zbigniew Koniusz.

-„W drodze po odbiór nominacji na stanowisko Wojewody Świętokrzyskiego” – taki wpis na swoim fanpage kilka godzin temu umieścił Zbigniew Koniusz. Nominacja dla niego to duże zaskoczenie dla znawców regionalnej polityki. Wielu obstawiało, że wojewodą zostanie obecny Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek lub były senator Grzegorz Banaś. Mówiło się także o byłej poseł Marii Zubie. Tymczasem władze PiS z Nowogrodzkiej oraz Premier Mateusz Morawiecki postawiły na Koniusza.

Zbigniew Koniusz urodził się w 1964 roku. Jest lekarzem, kierownikiem stacji pogotowia w Pińczowie. Ma tytuł doktora nauk medycznych. Od 17 lat jest radnym powiatu pińczowskiego. Ma żonę i czworo dzieci. Koniusz bez powodzenia próbował dostać się do Sejmu w wyborach w 2015 oraz 2019 roku. Każdorazowo brakowało mu niewiele głosów.

REKLAMA

Według przecieków medialnych jego zastępcą ma zostać Rafał Nowak – obecny dyrektor kieleckiej jednostki kultury „Wzgórze Zamkowe”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *