REKLAMA

Jeszcze tego lata doczekamy się kina w Końskich? [wideo]

Chociaż prace przy przebudowie budynku po Gimnazjum nr 2 przy ulicy Partyzantów w Końskich mają opóźnienie to według deklaracji włodarzy gminy sali kinowej możemy doczekać się jeszcze tego lata. Gmina w najbliższych dniach ogłosi przetarg na wyposażenie i wykończenie sali kinowo-teatralnej. 

REKLAMA

„Myślę, że w pierwszej połowie marca jeszcze gmina ogłosi przetarg na wyposażenie i wykończenie sali kinowo-teatralnej, a więc tej sali która budzi największe oczekiwania. Ponieważ tam spodziewamy się, że przystąpią do przetargu firmy wyspecjalizowane w tego rodzaju działaniach, a przynajmniej kilka takich miało kontakt z dyrekcją Domu Kultury i zapowiadało zainteresowanie takim przetargiem” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Wykonawca całego remontu poprosił samorząd o przełożenie ostatecznego terminu oddania obiektu na koniec kwietnia. Gmina Końskie nie wyraziła na to zgody, ale i tak pewnym jest, że budynek zostanie oddany do użytku z dalszym opóźnieniem. Jednak według przekazywanych informacji sala kinowa ma w nim powstać w ekspresowym tempie – „Według dyrekcji MGDK wszyscy zainteresowani twierdzą, że z obecnego stanu rzeczy do przecięcia wstęgi wystarczy im miesiąc czasu, a więc sama sala kinowa, która ma być wykonana według deklaracji potencjalnych wykonawców, ale według naszych oczekiwań przede wszystkim z takim efektem wow to już naprawdę krótki czas” – tłumaczy Obratański.

REKLAMA

Wydaje się więc, że wielkie otwarcie długo wyczekiwanego kina w Końskich powinno mieć miejsce najpóźniej w ostatnich tygodniach lata 2021, a być może nawet jeszcze przed wakacjami. Przypomnijmy, że za opracowanie repertuaru kina odpowiadać będą pracownicy Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. Jakiś czas temu deklarowali oni, że w Końskich nie zabraknie najświeższych światowych hitów i nie ma mowy by odtwarzane były filmu choćby z kilkutygodniowym opóźnieniem.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *