REKLAMA

Joanna Pacak w kadrze na Ligę Narodów i z szansą na Igrzyska! [zdjęcia]

Pochodząca z Końskich Joanna Pacak zadomowiła się w reprezentacji Polski w siatkówce kobiet. Zawodniczka otrzymała niedawno powołanie do kadry na Ligę Narodów, a to oznacza, że ma też spore szanse na Igrzyska w Paryżu.

REKLAMA

Joanna Pacak to wychowanka Neptuna Końskie. W ostatnim czasie została powołana do szerokiego składu reprezentacji Polski w siatkówce na rozgrywki Ligi Narodów w sezonie 2024. Ma również spore szanse na wyjazd z reprezentacją Polski na Igrzyska Olimpijskie do Paryża, które odbędą się już tego lata.

REKLAMA

Pacak reprezentuje w tym sezonie BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Obecnie walczy ze swoją drużyną o 3 miejsce i brązowy medal w Tauron lidze. W rywalizacji z Grot Budowlani Łódź (do 3 zwycięstw – stan rywalizacji 1:1). 17 Marca BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała wygrał mecz z innym łódzkim klubem (ŁKS Commercecon Łodź) i zdobył Tauron Puchar Polski.

Joanna Pacak jest obecnie najlepszą blokująca zawodniczką w polskiej Tauron Lidze. Z liczbą 101 bloków jest na pierwszym miejscu i nie łatwo będzie ją wyprzedzić, ponieważ druga w tych statystykach Małgorzata Lisiak ma do Joanny aż 20 „bloków” straty.

Joanna Pacak
ur. 09.06.1996
pozycja – środkowa
wzrost 187cm
waga 70kg
klub – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała
występuje z numerem 4
Zasięg z wyskoku do ataku – 307cm

tekst i zdjęcia: Łukasz Michalczyk

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *