REKLAMA

Józef Śliz: Nie będzie wiatraków w naszej gminie

Połowa kadencji samorządów już za nami. Cały czas jednak kontynuujemy nasze rozmowy z zarządcami. Tym razem spotkaliśmy się z Józefem Ślizem, wójtem gminy Smyków. 

REKLAMA

Z wójtem Smykowa porozmawialiśmy o inwestycjach – między innymi o budowie kanalizacji w wielu miejscowościach, boiska w Miedzierzy i modernizacji dróg oraz chodników. Wójt opowiedział nam także o planach na przyszłość związanych z budową przedszkola i świetlic wiejskich.

Józef Śliz w swojej wypowiedzi sporo czasu poświęcił zmianom jakie będzie musiał przejść smykowski system szkół już od września przyszłego roku. Wójta zapytaliśmy także o bardzo głośną sprawę związaną z budową elektrowni wiatrowych.

REKLAMA

tkn24.pl: Panie wójcie przez ostatnie lata głośno było o smykowskich wiatrakach – elektrowniach wiatrowych. Czy w tej kadencji coś w tym temacie się zmieniło?

Józef Śliz: Dużo się zadziało. Temat był bardzo gorący przed wyborami i to o te wiatraki taki, a nie inny wynik wyborczy uzyskałem. Na ten moment powiem, że no nie będzie tych wiatraków. Nie będzie tych wiatraków dzięki tak zwanej ustawie wiatrakowej. Nie będzie możliwości, bo nikt tu nie znajdzie takiej lokalizacji by dziesięciokrotność wysokości nie była mniejsza niż odległość do najbliższego budynku mieszkalnego. Jestem zadowolony, że to tak się podziało… 

śliz

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *