REKLAMA

Jubileuszowy 30. Konecki Maraton Pieszy [fotorelacja]

Długo wyczekiwana 30. edycja Koneckiego Maratonu Pieszego na 50 km zgromadziła na starcie 158 uczestników. Warszawa, Poznań, Kraków, Łódź, Białystok, Wrocław, Katowice, Radom, Bochnia, Grodzisk Maz., Kielce, Starachowice, Skarżysko-Kam., Opoczno, Tomaszów Maz., to tylko niektóre miast, z których przyjechali kolekcjonerzy kilometrów do tytułu Superpiechur Świętokrzyski oraz debiutanci, którzy po raz pierwszy mierzyli się z dystansem 50 kilometrów. Piechurzy trasę pokonywali w sobotę. 

REKLAMA

XXX Konecki Maraton Pieszy na 50 km rozpoczął się w dniu 11 czerwca 2022 r. od weryfikacji. Każdy uczestnik zarejestrował kartę z opisem trasy, otrzymał numer startowy, pamiątkowy znaczek i słodki wafelek. Imprezą otworzył Wojciech Pasek – prezes Oddziału PTTK w Końskich, który przypomniał historię organizacji trzydziestu edycji maratonu i genezę jego powstania. Po wykonaniu pamiątkowej fotografii wszyscy ruszyli na trasę kierując się oznakowaniem przygotowanym przez Zbigniewa Gontka – kierownika Biura PTTK w Końskich i autora trasy. Wędrówka wiodła z Sielpi przez lasy w kierunku Wąsosza, przez miejscowości Czarną, Stąporków, Smarków na wzniesienie Kamieniarskiej Góry (330 m n.p.m.), dalej przez Piłę i Izabelów znów do Sielpi.

REKLAMA

Maratończycy mieli okazję poznać najciekawsze zakątki okolic Końskich i Sielpi, a w Stąporkowie, dzięki uprzejmości Katarzyny Sorn – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, skorzystać z punktu kontrolnego z kawą i herbatą. Na mecie kończący dystans otrzymywali oryginalny, odlewany medal, dyplom oraz uczestniczyli w losowaniu upominków. Wieczorem zapłonęło turystyczne ognisko z pieczonymi kiełbaskami, przy którym wspominano poprzednie edycje maratonu i przygody z trasy.

Organizatorem wydarzenia był oddział PTTK w Końskich oraz działający w jego strukturach Klub Turystyki Aktywnej PTTK PASAT. Na starcie i mecie, w przygotowaniach oraz na punktach kontrolnych pomagali: Adrian Bodasiński, Ada Dębowska, Zbigniew Gontek, Grażyna Pluta, Wojciech Pasek, Marlena Salata, Tadeusz Śliwak, Magdalena Weber, Jolanta Weber, Beata Wilk, Paweł Wilk, Teresa Wojciechowska. Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach i Urzędu Miasta i Gminy w Końskich.

Na mecie miała miejsce miła uroczystość. Wojciech Pasek, który ukończył wszystkie trzydzieści edycji Koneckiego Maratonu Pieszego otrzymał okolicznościowe upominki od koleżanek i kolegów z Oddziału PTTK w Końskich oraz współtowarzyszy z tras maratońskich.

Zdjęcia (Magdalena Weber):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *