REKLAMA

Juniorzy KS Smyków z 6. miejscem w świętokrzyskiej lidze [zdjęcia]

Juniorzy młodsi KS Smyków zakończyli rozgrywki ligowe na szóstym miejscu w Świętokrzyskiej Lidze Wojewódzkiej. W tej grupie wiekowej w województwie świętokrzyskim rywalizowało 36 drużyn.

REKLAMA

Zawodnicy KS Smyków po wygraniu swojej grupy rozgrywkowej i wycofaniu się drużyny z Bolmina awansowali do najwyższej grupy rozgrywkowej w naszym województwie – świętokrzyskiej ligi.

REKLAMA

„Runda jesienna mimo, że młodzi piłkarze ze Smykowa zajęli 6 miejsce i tak była bardzo udana i przed sezonem nikt nie spodziewał się tak dobrych wyników, bowiem trzon naszej drużyny, to jest siedmiu graczy stanowią zawodnicy z rocznika 2004-05, a tylko trzech w wyjściowym składzie jest z rocznika 2003 czyli junior młodszy. Drużyny, z którymi rywalizowaliśmy opierają skład na tym właśnie roczniku co jest bardzo istotne w tym wieku. Ponadto rywalizowaliśmy tylko z najlepszymi. Wynik mógł być nieco lepszy, ale zaczęły się kontuzje, trzech zawodników wybrało piłkę ręczną i grali tylko wtedy, gdy nie pokrywały się rozgrywki, a niektórzy za priorytet wybrali naukę w nowych szkołach” – pisze do nas trener juniorów KS Smyków Jacek Kołodziejczyk.

W trakcie sezonu w drużynie wystąpili: Piotr Rejmak, Paweł Stelmach, Igor Janus, Dominik Nowakowski, Kamil Nowak, Bartłomiej Dulewicz, Wiktor Dulewicz, Kacper Kasiński, Mateusz Górecki, Dawid Śliz, Patryk Podhordecki, Wiktor Kosma, Hubert Mirosławski, Piotr Kosmal, Franek Dziuba, Krzysztof Czeczot ,Wiktor Grabarczyk, Igor Rogula, Fabian Kozłecki, Igor Jachimowski, Michał Bugajski, Dawid Leśniak, Paweł Długosz, Mateusz Tomaszewski.

Prawdopodobnie był to ostatni sezon tych chłopców w takim składzie. Celem trenera przez te pięć lat współpracy z nimi było stopniowe wprowadzanie najbardziej wyróżniających się piłkarzy do seniorów. Juniorzy osiągali w przeszłości bardzo duże sukcesy m.in. I miejsce w swojej grupie okręgowej w sezonie 2018/19 i dwukrotnie III miejsce, mistrzostwo województwa w turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” i awans na Mistrzostwa Polski, gdzie KS Smyków zajął 11 miejsce. Poza tym młodzi piłkarze ze Smykowa mogą poszczycić się kilkakrotne zdobytymi Pucharami Burmistrza, trzykrotnym mistrzostwem powiatu w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i awansem na mistrzostwa województwa, gdzie zawsze docierali do ćwierćfinałów. Oprócz tego drużyna ma na koncie wiele zwycięstw w turniejach lokalnych np., w Stąporkowie, Zagnańsku, Końskich, a ponieważ większość zawodników uczęszczało do Szkoły Podstawowej w Królewcu, to przenosiło się również na sukcesy szkoły.

Zdjęcia (KS Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *