REKLAMA

Justyna Rupniewska pierwszą przewodniczącą Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich [wideo, zdjęcia]

Justyna Rupniewska z KGW Sworzyce w gminie Końskie została szefową Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich. Spotkanie założycielskie miało miejsce w sobotę na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. 

REKLAMA

Do Maleńca w sobotę zjechały się przedstawicielki i przedstawiciele kilkudziesięciu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu koneckiego. Z inicjatywy starosty koneckiego Grzegorza Pieca kilka tygodni temu postanowiono utworzyć Powiatową Radę Kół Gospodyń Wiejskich. Zorganizowano więc spotkanie założycielskie oraz wybory zarządu.

Po głosowaniach okazało się, że szefową rady została wybrana Justyna Rupniewska z Koła Gospodyń Wiejskich w Sworzycach w gminie Końskich, jej zastępczynią Renata Łyczek z KGW Dziebałtów, a skarbnikiem Renata Janus.

REKLAMA

Starosta Grzegorz Piec z pierwszym Zarządem Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich

Nowo wybrana przewodnicząca już snuje plany na tę kadencję rady i dziękuje za zaufanie –„Jak już wspomniał p. starosta pomysłów jest bardzo dużo, ale bez Waszego udziału tego by nie było. To Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich pokazał, że panie to o czym rozmawiałyśmy to wszystko potem było realizowane. Wszystkie potrawy, obecność… a konsekwencją tego jest ta rada. Ja sama bez zarządu i bez udzielenia mi pomocy przez pana starostę tego podjąć bym nie mogła. Chciałabym podziękować p. staroście, że moje pomysły są wspierane. Myślę, że niebawem Państwo zobaczycie jak będziemy chcieli działać, bo do końca roku będą systematyczne nasze spotkania […] Jeszcze raz Państwu dziękuję za przybycie. Bardzo dziękuję” – przemawiała Justyna Rupniewska.

Justyna Rupniewska – Przewodnicząca Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich

Więcej informacji o zjeździe założycielskim Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich znajdziecie u nas już wkrótce. 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *