REKLAMA

Już 25 raz biegano w Baryczy [wideo, zdjęcia]

W czwartek odbyły się jubileuszowe XXV Biegi Przełajowe w Baryczy. Ich organizatorami byli: miejscowy Ośrodek Szkolno Wychowawczy oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Sprawni Razem”. 

REKLAMA

To impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy oraz całego powiatu koneckiego. –„Wydaje mi się, że każdy konecczanin i osoby mieszkające blisko znają Barycz. Wiedzą, że jest to piękne otoczenie, pięknych sosnowych lasów z dwoma zalewami już w tym momencie. To miało wpływ na to, że już po raz 25 te biegi odbywają się w Baryczy. Przepiękne turystyczne trasy, trasy biegowe. Nie tylko nasze biegi przełajowe się tutaj odbywają, ale również i marsze – słynny marsz kobiet, czy niepodległościowe rajdy. Cieszy nas to, bo ten teren jak najbardziej sprzyja rekreacji i takim biegom.” – opowiedział nam Jan Słuszniak, dyrektor SOSW w Baryczy.

W biegach wzięli udział uczestnicy z terenu całego województwa. Do naszej gminy przyjechali więc niepełnosprawni sportowcy między innymi z Cudzynowic, Skarżyska Kamiennej, Kielc, czy Jędrzejowa. Na uroczystości otwarcia pojawili się przedstawiciele władzy oświatowej i naszej powiatowej: Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik oraz członkini Zarządu Powiatu Koneckiego Dorota Duda.

REKLAMA

„Bardzo dziękuję za zaproszenie na to bardzo fajne wydarzenie. Są to biegi jubileuszowe, już 25, a samo wydarzenie to nie tylko rywalizacja, ale i sposób na spotkanie się w większym gronie, wymianę doświadczeń. Mam nadzieję, że tak się dziś stanie i że oprócz biegów będzie okazja by usiąść i porozmawiać.” – mówił ze sceny do wszystkich przybyłych kurator Mądzik.

„Chciałabym powiedzieć, że sukcesy SOSW Barycz są znakomite i są to sukcesy sportowe, o których nikt dziś jeszcze nie wspominał. Jesteśmy dumni, że mamy taką młodzież. W imieniu starosty Bogdana Sobonia życzę sukcesów młodzieży i jednocześnie przekazuje pozdrowienia kadrze pedagogicznej. Ja jako pedagog rozumiem ile pracy trzeba włożyć by tak znakomicie przygotować młodzież.” – mówiła Dorota Duda.

Zawody otworzył gość specjalny tej sportowej imprezy – brązowa medalistka Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy Juniorów Katarzyna Furmanek. Z kolei poprowadził je znany konecki spiker sportowy Dariusz Sapieja. Po wielogodzinnej rywalizacji w podziale na płeć oraz wiek zawodników najlepszym rozdano puchary i medale. Zwycięzców tego dnia mieliśmy wielu, ale najważniejszą była klasyfikacja drużynowa. W tej zaś tryumfowali gospodarze – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Baryczy.

Szczegółowe wyniki i więcej zdjęć z tej imprezy znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *