REKLAMA

Już działają targowiska w Słupi Koneckiej i Stąporkowie [zdjęcia]

Już dziś otwarto plac festynowo-targowy w Słupi Koneckiej, natomiast od jutra handel będzie mógł odbywać się na targowisku w Stąporkowie. Nie zwalnia to jednak mieszkańców z zachowania szczególnej ostrożności podczas nabywania bądź sprzedawania towarów.

REKLAMA

„Od dnia 24 kwietnia 2020 r. plac targowo-festynowy zostaje otwarty. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności” – informuje wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan.

REKLAMA

Od jutra funkcjonować będzie także targowica w Stąporkowie. Na razie jej działalność będzie ograniczona – będzie można tam handlować tylko niektórymi produktami. Będą to warzywa, owoce, jaja, rozsady warzywne, kwiaty, a także mięso sprzedawane z pojazdów do tego przystosowanych. Należy wspomnieć, że burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska apeluje o zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa oraz o przestrzeganie zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.
Informacje o działalności targowicy pojawią się także na tablicach ogłoszeń oraz na samym placu targowym. Pracownicy ZGKiM odpowiednio oznaczą miejsca handlu oraz punkt dezynfekcji. Wejście jest wyłącznie od strony ul. Górniczej, a wyjście od strony ul. 1 Maja. 

Otrzymaliśmy także informację, że w planach jest także przywrócenie funkcjonowania targowiska w Radoszycach. Na pewno Was o tym poinformujemy.

Zdjęcia (gmina Stąporków):

REKLAMA

One thought on “Już działają targowiska w Słupi Koneckiej i Stąporkowie [zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *