REKLAMA

Już dziś przez powiat konecki przejedzie kolarski Wyścig Solidarności!

Już dziś wieczorem możemy spodziewać się w Końskich utrudnień drogowych, ale i kolorowych sportowych emocji. Przez miasto przejedzie kolarski Wyścig Solidarności! Utrudnienia spodziewane są też w gminie Gowarczów i gminie Stąporków.

REKLAMA

W ubiegłym roku Wyścig Solidarności także przejechał przez Końskie.

Wyścig Solidarności to pięcioetapowy kolarski tour rozgrywany w południowej i wschodniej Polsce. Imprezę honorowym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Peleton przejeżdża przez między innymi Łódź, Opoczno, Końskie, Tomaszów Mazowiecki, Kielce, Sandomierz, Tarnobrzeg, Ożarów, Świdnik oraz Lublin.

U nas sportowców powinniśmy się spodziewać w środę około godziny 19.00. –„Już od mniej więcej 18.40 mogą wystąpić utrudnienia drogowe. Peleton do miast wjedzie obwodnicą od strony Baryczy, przejedzie przez jedno rondo, potem drugie, następnie na ulicy 16-go Stycznia na wysokości Pocztowej będzie miał miejsce lotny finisz. Dalej sportowcy pomkną w kierunku Wąsosza, Janowa, Czarnieckiej Góry i do Kielc.” – informuje nas wiceburmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

W gminie Gowarczów kolarze będą nieco wcześniej. –„Kolarze wjadą na teren gminy od Petrykóz przez Giełzów, Skrzyszów, Gowarczów a następnie trasą 728 przez Morzywół, Bębnów i dalej w kierunku Końskich. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy godziny 18.00” – powiedział nam Stanisław Pacocha, wójt Gowarczowa.

Zachęcamy Państwa do wychodzenia na trasę wyścigu i przyglądania się rywalizacji w kolorowym peletonie!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *