REKLAMA

Już otwarte! Zapraszamy na lodowisko w Końskich! [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek zainaugurowano działanie koneckiego lodowiska, które mieści się na Orliku przy ulicy Południowej. Obiekt będzie czynny codziennie od 10:00 do 21:00 z godzinną przerwą techniczną między 14:00, a 15:00. Użytkowanie lodowiska jest w pełni darmowe! 

REKLAMA

O funkcjonowaniu obiektu na sezon 2022/2023 opowiedział nam wiceburmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński:

REKLAMA

tkn24.pl: Otwieramy lodowisko w Końskich. Jak ono będzie funkcjonować w tym sezonie 22/23? 
Krzysztof Jasiński: To po czasie pandemicznym lodowisko ma żyć swoim życiem. Zostanie ono udostępnione dla wszystkich chętnych. Żaden mieszkaniec, zarówno dzieci jak i dorośli nie będą w tym roku ponosić kosztów związanych z korzystaniem z niego i mam nadzieję, że będzie tak jak najdłużej, chociaż te względy finansowe zaczynają być bardzo istotne. Fakt, że dzieci i młodzież będą mogli jak najwięcej czasu spędzić na powietrzu to będzie istotny element podnoszenia sprawności dzieci po tym okresie pandemicznym. Jedynym mankamentem tego lodowisko jest to, że nie będzie wypożyczalni łyżew. To ze względu na to, że nie ma gdzie ich przechowywać i nie byłyby bezpieczne, ale mam nadzieję, że za rok uda się zorganizować wypożyczalnię z prawdziwego zdarzenia. 

tkn24.pl: Czy otwarte będzie codzienne i w jakich godzinach? 
K. Jasiński: Lodowisko będzie funkcjonowała codziennie od 10 do 21, z godzinną przerwą techniczną między 14 a 15. Dzisiaj korzystając z okazji chcę podziękować wszystkim nauczycielom, dyrektorom szkół, którzy przyprowadzili swoje dzieciaki byśmy rozpoczęli ten sezon łyżwiarski. Nie byłoby to jednak możliwe bez pracowników Zarządu Obiektami Sportowymi, a szczególnie pan Mariusz Skoczylas ze współpracownikami, bo jak widzicie Państwo nie tylko lodowisko jest dobrze zmrożone, ale i po tych olbrzymich opadach śniegu zostało doskonale przygotowane.

tkn24.pl: Skąd jest ta młodzież uczestniczą dziś w otwarciu? 
K. Jasinski: To uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli, czyli z najbliższych placówek temu miejscu. Nie chcieliśmy im zabierać zajęć, ale w ramach Wychowania Fizycznego mogły tu przyjść. Bardzo żałuję, że nie ma przedszkolaków z trójki, ale warunki są dziś trudne i stąd taka decyzja by jednak nie uczestniczyły w otwarciu. 

tkn24.pl: Zapraszamy od dziś na lodowisko wszystkich mieszkańców… 
K. Jasiński: Tak jest. Od dzisiaj do godziny 21:00, na tyle na ile warunki pozwalają będzie gdzie się przebrać, gdzie zostawić odzież i oczywiście będzie możliwość korzystania z obiektu. 

Wspomniana młodzież uczestnicząca w otwarciu obiektu dzieliła się z nami swoimi łyżwiarskimi spostrzeżeniami:

„Na lodowisku staram się być często, bardzo to lubię i wydaje mi się, że idzie mi dobrze. Jeżdżę już długo, a w tym roku chciałabym być tu jak najczęściej” – opowiada Klara.

„Przyszliśmy otworzyć dziś lodowisko. Ja jeżdżę często i bardzo to lubię, na początku były wywrotki i tak dalej, ale teraz już mniej. W zimę, w ferie będą tutaj chodził” – mówi nam Maciek.

Przypominamy raz jeszcze: lodowisko w Końskich czynne będzie codziennie, od 10:00 do 21:00, jest w pełni darmowe, ale należy mieć własny sprzęt, bo nie funkcjonuje wypożyczalnia łyżew. Zapraszamy do tego miejsca!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *