REKLAMA

Już po raz 17. będą śpiewać pieśni i recytować wiersze patriotyczne!

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Gowarczowie serdecznie zaprasza na regionalne eliminacje XVII Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Rozpoczną się one się one we wtorek 3 marca od godziny 9 w Szkole Podstawowej w Gowarczowie przy ulicy Szkolnej 52. Na scenie wystąpi ponad 100 wykonawców z całego powiatu!

REKLAMA

Konkurs podzielony zostanie na poezję, gdzie będą występować recytatorzy, oraz na pieśń, gdzie rywalizować będą soliści oraz zespoły. Zmagania uczestników będą odbywać się w czterech grupach wiekowych: przedszkolaki, klasy 1-4 szkół podstawowych, klasy 5-8 szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe. Organizatorzy zapowiadają, że w eliminacjach może wziąć udział od 100 do nawet 150 wykonawców – recytatorów, wokalistów, zespołów i chórów.

REKLAMA

Na konkurs można zgłosić się poprzez szkolny etap trwający do czwartku 20 lutego w przedszkolach i szkołach. Szkolni laureaci trzech pierwszych miejsc zostaną zaproszeni na etap regionalny, odbywający się już po raz kolejny, tradycyjnie – w Gowarczowie.

Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej obejmuje cały obszar Diecezji Radomskiej. Udział w finale w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy w piątek 24 kwietnia weźmie około 300 osób z czterech województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego. Podczas etapu diecezjalnego zostanie także przyznana nagroda specjalna, której zdobywca będzie reprezentował Diecezję Radomską na Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej 7 listopada w sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *