REKLAMA

Już ponad 2,5 tysiąca złotych zebrano dla Paulinki! [wideo, zdjęcia]

Wczoraj wieczorem zapełnił się konecki Dom Kultury. O godzinie 18.00 rozpoczął się tam koncert charytatywny dla Paulinki Dudy. 

REKLAMA
REKLAMA

To 17-letnia dziewczyna, która przed dziesięcioma laty dowiedziała się, że ma guza mózgu. W trakcie leczenia dostała też poważnego wylewu i od tego momentu nie wróciła do pełnej sprawności. Szerzej o Paulince informowaliśmy w innym materiale (do znalezienia klikają TUTAJ).

Zbiórka pieniędzy na rehabilitację i leki dla chorej połączona była z koncertem grupy #Cookie, a także promocją ich małej płyty, tak zwanej Epki pod tytułem „Na wspak”. Muzyczne widowisko zachwyciło widzów, a już wkrótce u nas szersza koncertowa relacja oraz wywiad z zespołem.

REKLAMA

Poza występem odbyła się też licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców, między innymi przez panie: Magdalenę Kamińską, Sylwię Świercz i Annę Chochulską. Goście Domu Kultury zachwyceni byli zwłaszcza pięknymi wielkanocnymi stroikami, bransoletkami, a także kolczykami. Konecczanie tak licznie włączając się w licytację, a także wrzucając pieniądze do puszek po raz kolejny pokazali, że mają ogromne serca. Aukcję poprowadził dyrektor DK-u Krzysztof Kowalski. To właśnie on był pomysłodawcą i inicjatorem koncertu, a także całej zbiórki pieniężnej dla Paulinki. Następnie pałeczkę przejął Marcin Pytlos, który wspólnie z OSP Nieświń zajął się dopinaniem formalności. – „Dzisiaj dostaliśmy potwierdzenie z ministerstwa, że już mamy pozwolenie, możemy zbierać legalnie i od dziś zaczęliśmy. Bardzo pozytywnie, bo koncertem. Jesteśmy bardzo dumni, zadowoleni, że tak wiele osób przyszło i było tak wiele osób, które były hojne.”   – tłumaczył nam Pytlos.

Koncert dla Paulinki 33

Podczas wczorajszego eventu udało się zebrać 2195 zł i 54 grosze, do tego członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku dorzucili jeszcze 439 złotych. Cała ta kwota trafi na konto rodziny Paulinki. Za ten gest ona sama i jej mama są niezwykle wdzięczne. Już podczas koncertu wręczały one wszystkim zaangażowanym symboliczne kwiatki, a także dziękowały za naszym pośrednictwem.  – „Nie spodziewałam się naprawdę, aż łza się kręci w oku. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę imprezę, nie mogłam stać na scenie bo byłam tak bardzo wzruszona.” – mówiły nam Barbara i Paulina Duda.

To jednak nie koniec pomocy dla poszkodowanej przez los dziewczynki. Zbiórki pieniężne na jej rzecz będą prowadzone niemal przez cały rok podczas imprez organizowanych przez Dom Kultury. Paulince można również przekazać swój 1 % podatku wpisując w deklaracji PIT: Numer KRS: 0000 186434, Cel Szczegółowy: Paulina Duda 235/D.

Galeria zdjęć:

Koncert dla Paulinki 51

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *