REKLAMA

Już w niedzielę 73. rocznica Bitwy pod Gruszką – zaproszenie

W najbliższą niedziele odbędą się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. To według niektórych źródeł była największa potyczka z udziałem Partyzantów Armii Ludowej w regionie i jedna z największych w Polsce. 

REKLAMA

„W imieniu Komitetu Organizacyjnego Uroczystości Rocznicowych Bitwy Partyzanckiej pod Gruszką pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców regiony na uroczystości związane z obchodami 73 rocznicy Bitwy Partyzanckiej, które odbędą się w miejscowości Gruszka w gminie Radoszyce w dniu 24 września 2017 roku. Początek uroczystości o godz. 11:00.” – mówi Stanisław Lisowski, przewodniczący komitetu organizacyjnego uroczystości.

REKLAMA

W przygotowaniach do uroczystości organizatorów wspierają lokalni działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej. –„Oddamy cześć poległym przed 73 laty, w programie jest Apel Poległych, a następnie wszystkich mieszkańców i przybyłych gości zaprosimy na tzw. Biesiadę Pokoleń. Ta wzajemna integracja opiera się przede wszystkim na wspomnieniach sprzed wielu laty i jest już tradycją naszych spotkań w Gruszce. Zapraszam wszystkich mieszkańców naszego regionu do przybycia w niedzielę do tego miejsca pamięci.” – powiedział nam Robert Plech, przewodniczący powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Program uroczystości:

1. Rozpoczęcie uroczystości.
2. Wystąpienia okolicznościowe.
3. Apel Pamięci.
4. Złożenie wieńców pod pomnikiem.
5. Biesiada Pokoleń.

Poniżej możecie Państwo obejrzeć przygotowywany od roku przez naszą redakcję dokument pt. „Bitwa pod Gruszką – zeznania świadków”:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *