REKLAMA

Kaczyński i Giertych z kartonu na rynku. Happening Lewicy [wideo, zdjęcia]

Tuż przed konwencją wyborczą Prawa i Sprawiedliwości na rynku w Końskich Nowa Lewica zorganizowała happening. Działacze przywieźli na miejsce kartony z podobiznami Jarosława Kaczyńskiego i Romana Giertycha. Wcześniej wzywali tych polityków do debaty.

REKLAMA

„Wczoraj wezwaliśmy do debaty Jarosława Kaczyńskiego, zaprosiliśmy również Romana Giertycha. Jak widzicie Państwo musieliśmy ich tutaj przynieść. Panie Jarku witam, dobrze że jest pan tutaj chociaż na obrazku. Wiemy doskonale, że ani Jarosław Kaczyński, ani Roman Giertych nie przybędą do Końskich, nie pójdą spotkać się z mieszkańcami na targu tak jak myśmy to zrobili wczoraj. Jarosław Kaczyński zamknął się w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej, liceum które ja ukończyłem. I tylko tyle on potrafi – zamknąć się tam i zaprosić działaczy i zwolenników Prawa i Sprawiedliwości” – mówił we wstępie briefingu Andrzej Szejna, szef Nowej Lewicy w województwie świętokrzyskim.

Następnie działacze Nowej Lewicy przedstawili pytania, które chcieliby zadać wspomnianym politykom. Przemawiali między innymi Andrzej Szejna, Bogusława Długosz, Sylwia Żochowska, Katarzyna Długosz, Sebastian Gaweł. Zobaczcie zapis briefingu w naszej relacji wideo.

REKLAMA

W briefingu udział wzięli też: radni powiatowi Wojciech Owczarek i Robert Plech, a na miejscu obecny był także członek zarządu powiatu koneckiego Wiesław Skowron.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

One thought on “Kaczyński i Giertych z kartonu na rynku. Happening Lewicy [wideo, zdjęcia]

  1. Realista pisze:

    Może mi ktoś wytłumaczy są przeciwko PIS a jednocześnie w powiecie tworzą koalicje. Czyli co są za czy przeciw bo już nie wiem. Jeśli im źle to niech wystąpią z koalicji w powiecie a jeśli nie to znaczy że popierają PIS. Bo raczej nie da sie być jednocześnie za i przeciw. Jak dla mnie są małowiarygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *