REKLAMA

Kadrowicze szkolili młodzież w Końskich [wideo, zdjęcia]

Sławomir Peszko oraz Radosław Majewski w niedzielę odwiedzili Końskie by szkolić młodych adeptów futbolu. Wielokrotni reprezentanci Polski przekazali młodym talentom ogromną ilość cennych wskazówek podczas pokazów treningów na stadionie OSiR przy ulicy Maratońskiej. 

REKLAMA

„Piłkarskie warsztaty z gwiazdami” w Końskich (oraz wcześniej w Starachowicach)  sfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, a organizowało Stowarzyszenie „Wczoraj Dzisiaj Jutro”. Honorowym patronatem warsztaty objęła wiceminister sportu Anna Krupka.

„Piłkarskie warsztaty z gwiazdami zawitały dziś do Końskich. Nasze gwiazdy piłki nożnej były w Starachowicach, a teraz są u nas. Dziękuję Łukaszowi Korusowi, który to organizuje. Myślę, że to świetna atrakcja dla naszych dzieciaków. To coś niesamowitego spotkać ludzi, którzy grali na najwyższym poziomie w Polsce, za granicą i dla reprezentacji” – mówił nam Bartłomiej Gad, koordynator akcji w Końskich.

REKLAMA

„Dla gminy Końskie każde wydarzenie, które aktywizuje dzieci i młodzież jest warte poparcia. Tutaj chciałbym zwrócić uwagę na świetną sprawność organizatorów. Od pierwszego telefonu do decyzji o tym, że impreza się odbędzie przy współudziale ZOSiR Końskie upłynęło coś około dwóch minut i wszystko było jasne – gdzie robimy, jak robimy, w którym dniu. Poza tym był tylko podział obowiązków. Jest bardzo dużo ludzi w Końskich, którzy angażują się w życie sportowe. A gmina Końskie utrzymuje obiekty sportowe na przyzwoitym poziomie” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

„To jest świetna inicjatywa. Świętokrzyskie, Końskie stają na wysokości zadania. Są cztery konkurencje – siła strzału, gdzie jest ważna siła; celność gdzie technicznie uderzamy w płachtę; rozwój piłkarza i tutaj mamy rzucanie ziemnymi jaśkami do otworów; a także konkurencja typowo techniczna na czyste podania. Poziom jest tu wyższy niż w Starachowicach na poprzednim treningu. Są grupy nieco starsze, chłopcy potrafią uderzać, potrafią grać” – opowiadał nam Sławomir Peszko.

Trening w Końskich rozpoczął się o godzinie 15:00, a udział wzięły w nim dzieci ze szkół podstawowych z całego powiatu koneckiego, które wcześniej zostały zapisane na to wydarzenie. Więcej szczegółów znajdziecie w naszym materiale wideo.

Zdjęcia (P. Stolarski):

REKLAMA

One thought on “Kadrowicze szkolili młodzież w Końskich [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *