REKLAMA

Kajakarze walczyli o Puchar Burmistrza Radoszyc [wideo, zdjęcia]

W niedzielę już po raz drugi gmina Radoszyce wspólnie z wypożyczalnią sprzętu pływającego „Złota Plaża” zorganizowały kajakowy turniej o Puchar Burmistrza Radoszyc. Areną zmagań był oczywiście Zalew Antoniów. Wśród pań najlepsza była Anna Binkowska, a wśród panów Adam Wilk. 

REKLAMA

„Drugi turniej. W tamtym roku inaugurowaliśmy. Też jest dużo chętnych, cieszymy się i na stałe będziemy chcieli by ten turniej był w naszym kalendarzu” – mówi Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Łącznie w zawodach udział wzięło kilkunastu uczestników. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni rywalizowali na pętli wokół Zalewu Antoniów. Nad ich bezpieczeństwem czuwali ratownicy wodni, a także druhowie z OSP Wilczkowice na łodzi. Zawody przyciągnęły sporą grupę kibiców, którzy obserwowali je z linii startu oraz mety. Zawodników dopingowali także plażowicze oraz spacerowicze zgromadzeni nad „Antoniowem”.

REKLAMA

W kategorii żeńskiej trzecie miejsce zajęła Agnieszka Styś, drugie Monika Janus, a pierwsze Anna Binkowska. Wśród mężczyzn na najniższym stopniu podium stanął Konrad Jarząb, drugi był Grzegorz Jarząb, a zwyciężył Adam Wilk.

Wyróżniono jednak wszystkich startujących, a im wyższe ktoś zdobył miejsce, tym lepsze otrzymał nagrody ufundowane przez prywatnych przedsiębiorców oraz gminę Radoszyce. A były to między innymi: sprzęt sportowy i turystyczny. Zwyciężczyni kategorii żeńskiej wygrała kosz łakoci, a zwycięzca męskiej skrzynkę piwa.

W wakacje niemal w każdy weekend coś ciekawego będzie się działo nad zalewem Antoniów –„Już mogę zapowiedzieć, że będziemy robić turniej strongmana zalewu, ale i wybierzemy miss. Będzie się działo i co tydzień zapraszamy serdecznie nad piękny zalew w Antoniowie mieszkańców powiatu koneckiego, województwa świętokrzyskie i zaproszonych gości” – dodaje burmistrz Pękala.

Już w najbliższą sobotę 31 lipca przy zalewie metę będzie miał rajd rowerowy „Radoszycka Szprycha”, a tydzień później nad zbiornik wodny przyjadą Foodtrucki. Wtedy też rozegra się turniej strongmanów oraz zostanie wybrana miss Antoniowa. Szczegóły tych imprez przekażemy Państwu już niebawem.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *