REKLAMA

Karate zawita do Stąporkowa! [wideo, zdjęcia]

II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Stąporkowie będzie miał miejsce już w najbliższą niedzielę (27. września). Od godziny 9.00 w hali sportowej przy ulicy Piłsudskiego będziemy mogli podziwiać prawdziwych wojowników!

REKLAMA

To zawody przewidziane dla najmłodszych. Dzieciaki i młodzież przyjadą z całej Polski by w Stąporkowie rywalizować o medale. Organizatorem są sekcje karate z Końskich i Stąporkowa. W poprzedniej edycji, która odbyła się w hali przy ulicy Stoińskiego w stolicy powiatu udział wzięło aż 300. zawodników! Zapowiada się, że tym razem również będzie ich wielu. Wśród sędziów zawodów odnajdziemy prawdziwe gwiazdy tej dyscypliny sportu. –  „Sędziami głównymi turnieju, co nas bardzo cieszy będą Shihan Wiesław Gwizd, mający piąty Dan oraz Shihan Krzysztof Borowiec z Kielc. Zagości u nas również Sensei Ewa Pawlikowska, ona jest wielokrotną mistrzynią Europy i Świata, pochodzi z Nowego Targu.” – opowiada główna organizatorka, Sensei Beata Kij.

Skąd w ogóle pomysł na przyciągnięcie dużej imprezy karate do naszego powiatu i Miasta Grzejników? – „W naszym regionie, w powiecie przynajmniej jest bardzo mało tego typu imprez, dlatego Beata wpadła z takim pomysłem, żeby zorganizować taki turniej. Przyjął się, bo to już jest cykliczna impreza. W Stąporkowie nigdy takiej rywalizacji nie było.” – mówi Jarosław Jankowski zajmujący się sekcją karate w Stąporkowie.

REKLAMA

Karate to sportowa rywalizacja, ale i kultura związana z tą dyscypliną. Podczas niedzielnego turnieju zawodnicy przede wszystkim będą mieli za zadanie sprawdzić się w starciach z innymi. Najlepsi nie odejdą z pustymi rękoma. – „Walki będą odbywać się w systemie pucharowym, najpierw będą eliminacje, następnie ćwierćfinały, półfinały i finał. Nie będzie walk o trzecie miejsce. Każde dziecko, które dotrze do półfinału wyjdzie z niego z pucharem.” – opowiada Beata Kij.

Zorganizowanie stąporkowskiej imprezy nie należało do najłatwiejszych, głównie z przyczyn finansowych. Pomogła burmistrz Dorota Łukomska, ale nie tylko ona.  – „Staramy się pozyskiwać sponsorów. Są ludzie, firmy dobrej woli, którzy nam w tym pomagają, a także my wykładamy z własnych pieniążków, żeby coś dla dzieciaków zorganizować. „ – mówi Małgorzata Świderska prowadząca zajęcia w Koneckiej Sekcji Karate.

Wszyscy zainteresowani bez problemu będą mogli w niedzielę pooglądać karate na wysokim poziomie. Turniej rozpoczyna się o godzinie 9, a walki finałowe przewidziane są na wczesne popołudnie.

Karate w Stąporkowie 24

Zaciekła walka najmłodszych uczestników zajęć Koneckiej Sekcji Karate.

Galeria zdjęć:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *