Karatecy z dobrymi występami na Pucharze Polski. Mamy seniorski medal! [zdjęcia]

Silna ekipa z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin wzięła udział w sobotę (18.12.2021) w Pucharze Polski Karate w Bydgoszczy. Nasi osiągali sukcesy, a najbardziej spektakularny należał do Olgierda Kozielskiego, który zwyciężył wśród seniorów w kategorii 80 kilogramów.

Trener Mateusz Garbacz i zdobywca seniorskiego Pucharu Polski – Olgierd Kozielski

Puchar Polski Olgierda Kozielskiego jest pierwszym seniorskim osiągnięciem Koneckiego Klubu Karate Kyokushin od wielu lat. Nasz karateka nie miał sobie równych w kategorii 80 kilogramów. To jednak nie jedyny dobry wynik naszych zawodników w Bydgoszczy.

W kategorii 75 kilogramów juniorów w finale spotkało się dwóch naszych reprezentantów – Jakub Owczarek oraz Filip Nowocień. Zwyciężył ten drugi.

Martyna Białecka zajęła drugie miejsce w kategorii +55 kg juniorek młodszych, Wiktor Płodzik trzecie miejsce w kategorii 60 kg juniorów młodszych, a Rafał Łyczek trzecie miejsce w kategorii masters (powyżej 35 lat).

Najbliższe tygodnie to zasłużony odpoczynek dla naszych zawodników. Na maty powrócą już w nowym roku.