Karatecy z Niekłania Wielkiego z dwoma medalami w Wieliczce [zdjęcia]

W sobotę w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbyła się ósma edycja Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Solny w Karate Kyokushin. W zawodach wzięli udział zawodnicy z sekcji w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW Skarżysko pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego.

Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai. Sędzią głównym turnieju był shihan Janusz Piórkowski, a sędzią technicznym był sensei Bogdan Świątkowski.

Tegoroczny Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushin w Wieliczce zarówno z uwagi na poziom rywalizacji sportowej oraz z uwagi na ilość zawodników w poszczególnych kategoriach był bardzo wymagający. W turnieju rywalizowało ponad 410 zawodników z 45 klubów z całego kraju reprezentując różne federacje karate. Z sekcji w Niekłaniu Wielkim wystartowało 3 karateków, w składzie: siostry Ola i Julia Domagała oraz Szymon Zych.

Zawodnicy po ciężkich walkach zdobyli 2 medale. Na najniższym stopniu podium stanęli Ola i Szymon. Tym razem nie udało się wywalczyć medalu Julii. Klub SKSW zdobył łącznie 5 medali (2 złote i 3 brązowe). Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy pojechali na turniej pod opieką tylko rodziców. Natomiast trener Zaborski w tym samym czasie miał zaszczyt być sędzią podczas Mistrzostw Europy seniorów i juniorów, które były rozgrywane we Wrocławiu.