REKLAMA

Karnawałowa Niespodzianka w Szkole Podstawowej nr 2 [wideo, zdjęcia]

Efektem kiermaszu świątecznego (o nim TUTAJ) zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich pod koniec listopada ubiegłego roku były pieniądze, które teraz przeznaczono na stworzenie imprezy choinkowej… z dodatkowymi atrakcjami!

REKLAMA

„Karnawał to taki wspaniały czas maskarad, zabaw, które hucznie odbywają się nie tylko w Polsce, bo w tym zimowym okresie szaleństwo imprez ogarnia cały świat. My też co roku organizujemy dla naszych uczniów zabawę choinkową. Oczywiście odbywa się ona przy wsparciu naszej wspaniałej Rady Rodziców. Bez nich nie byłoby żadnej imprezy. To są wspaniali ludzie, wspierają nas pod każdym względem. Ten czas karnawałowy to taki jedyny czas w roku, kiedy dzieciaki mogą przywdziać maski jakie tylko im się podobają, założyć stroje, które przedstawiają ulubione postacie z ich bajek.” – opowiedziała nam o imprezie Elżbieta Jakubowska, wicedyrektor SP nr 2 w Końskich.

W choince wzięło udział ponad 200 dzieci z klas I – III, a kolejnego dnia odbyła się podobna impreza dla uczniów z klas IV – VI. Tym razem to nie była tylko kolejna świąteczna dyskoteka. Oprócz zabawy przy muzyce rodzice i nauczyciele zapewnili uczniom dodatkowe atrakcje. – „W tym roku oprócz standardowej zabawy przy muzyce i różnych konkursów, które odbywają się dzięki zaangażowaniu nauczycieli mamy też dodatkowe atrakcje. Między innymi malowanie twarzy, wykonywanie fryzur, a także zabawy przy udziale animatorów. Udało się to zrobić, bo w ubiegłym roku odbył się kiermasz świąteczny, z którego pozyskaliśmy środki aby sfinansować te dodatkowe atrakcje dla dzieci.” – tłumaczy Ewa Peliwo, przewodnicząca Rady Rodziców przy SP 2 Końskie.

REKLAMA

Fantazyjne makijaże, ale i  body painting twarzy i równie fantazyjne, kolorowe fryzury, czyli loki, koki, warkocze i irokezy wykonywali uczniowie klas fryzjerskich z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich (Żaneta Kaczmarek, Daria Kapecka, Paulina Pancer, Edyta Wąsik, Żaneta Jaros, Martyna Orłowska, Paula Świtoń, Paulina Kupis, Aleks Pańczyk) pod czujnym okiem swoich nauczycieli (Artur Ciszek, Barbarąa Szteleblak, Mirosława Kozak i Dorota Wilk).

Kosmetyki oraz słodki poczęstunek zapewniła Rada Rodziców SP 2. – „Jesteśmy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich z dziewczynami z technikum i z zawodówki. Malujemy dzisiaj włosy, malujemy makijaże dzieciom i robimy fantazyjne, bajkowe fryzury.” – opowiadała Barbara Szteleblak, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP nr 2 w Końskich.

Mimo nawału pracy humory wszystkim dopisywały, bo przecież radość na twarzach dzieci jest bezcenna!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *