REKLAMA

Kasztanowce i śliwy ozdobią ‚Browary’. Specjalna akcja UMiG i przedszkoli [wideo, zdjęcia]

Dokładnie 30 kasztanowców oraz śliw wzbogaci florę Końskich. We wtorek Urząd Miasta i Gminy  zorganizował wspólnie z publicznymi przedszkolami akcję sadzenia tych drzew w okolicach zbiorników wodnych „Browary”. 

REKLAMA

Przedstawiciele każdego z dwunastu publicznych przedszkoli z terenu miasta i gminy Końskie dokonali wsadzenia jednej śliwy pisardii oraz jednego kasztanowca czerwonego. Dla dzieci była to dodatkowa edukacja poprzez zajęcia praktyczne w terenie, a także chyba przede wszystkim znakomita zabawa.

Gmina zaś nowe nasadzenia organizuje z myślą o przyszłych pokoleniach konecczan –„Cieszę się, że przyszliście tutaj na nasze zaproszenie i to tak mocno uzbrojeni. Potrzebujemy Waszej pomocy, bo chcemy zrobić coś co będzie służyło Wam, a być może kiedyś przyjdziecie Wy ze swoimi dziećmi do tego nowego, tworzącego się parku by przespacerować się aleją, która wtedy będzie wyglądała już inaczej” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Inspiracją do posadzenia akurat kasztanowców były docierające do urzędu informacje o tym, że w Końskich tych drzew oraz ich owoców z roku na rok jest coraz mniej, a przecież kasztany często wykorzystywane są w przedszkolnych, czy szkolnych pracach ręcznych.

W przyszłości na terenie pomiędzy zbiornikiem wodnym, a nową siłownia pod chmurką na tak zwanych Browarach możliwe są kolejne nasadzenia tak by w tym miejscu powstał mini park.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Kasztanowce i śliwy ozdobią ‚Browary’. Specjalna akcja UMiG i przedszkoli [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *