REKLAMA

Katarzyna Serek nową konecką radną! [wideo]

Po tym jak komisarz wyborczy w związku z prawomocnym wyrokiem wygasił mandat radnego Wiesława Malickiego jego miejsce w Radzie Miasta i Gminy Końskie zajęła Katarzyna Serek. Podczas środowej sesji nowa radna złożyła ślubowanie. 

REKLAMA

Podczas sesji przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słoka przedstawił decyzję komisarza wyborczego mówiącą o tym, że w miejsce Wiesława Malickiego mandat radnego przejmuje Katarzyna Jolanta Serek, która podczas wyborów zajęła kolejne miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości w tym okręgu.

Następnie nowa radna złożyła ślubowanie i tym samym oficjalnie objęła mandat radnej. W pierwszej wypowiedzi medialnej Katarzyna Serek nie potrafiła określić czy będzie głosować razem z rządzącą w gminie koalicją, czy też z opozycją

REKLAMA

„Zawsze jestem za prawdą, za uczciwością i na pewno jeżeli będę pracować to będzie to praca na rzecz mieszkańców miasta i gminy Końskie, dla tych którzy głosowali na mnie, obdarzyli mnie zaufaniem. Zawsze pochylam się nad osobami, które potrzebują pomocy, potrzebują porady, ale też nad wszystkim którzy przyjdą i o pomoc poproszą. Będę słuchała wszelkich wniosków mieszkańców, będę ich słuchała, analizowała, a gdy będzie trzeba będę zadawała pytania. Taka jest moja rola, taka jest rola radnego. Spontanicznie weszła do tej rady, więc na pewno na początku będę się uczyła […] Będę brała udział w pracach dwóch komisji: zdrowia, opieki społecznej oraz w komisji rozwoju […] Chciałabym w godzinach takich poza pracą poświęcić swój czas dla ludzi, dla mieszkańców gminy i miasta Końskie. By mogli przyjść do mnie i twarzą w twarz porozmawiać ze mną o swoich problemach, problemach lokalnej społeczności, o tym co by chcieli zrobić by to bardziej rozkwitło, jakie widzą wady, zalety, wszelkiej tej działalności, którą prezentuje miasto i gmina Końskie oraz zadania, które są z tym związane”  – mówiła nam radna Katarzyna Serek.

Przejęcia nowych obowiązków radnej gratulował przewodniczący rady, inni radni, a także burmistrz Krzysztof Obratański –„Mam nadzieję, że będzie głosowała zgodnie z własną oceną tego co na sesji będzie stawiane. Panią Serek znam z dotychczasowej jej działalności w swojej miejscowości. Jest to bardzo aktywny członek społeczności wiejskiej wsi Gatniki, jest członkiem i założycielem Koła Gospodyń Wiejskich. Bardzo dużą nadzieję wiążę z jej obecnością, bo wydaje mi się, że na poziomie takiej gminy jak Końskie działalność stricte partyjna jest bez sensu […] Na co już mówiłem podczas sesji gratulując pani radnej, jej pojawienie się zmienia na nieco ładniejsze oblicze Rady Miejskiej” – mówił nam burmistrz Obratański.

Dodajmy, że nowa radna to mieszkanka Gatnik, a zawodowo od wielu lat związana jest ze Szpitalem im. św. Łukasza w Końskich.

REKLAMA

3 thoughts on “Katarzyna Serek nową konecką radną! [wideo]

  1. […] a ważnym punktem było też zaprzysiężenie nowej radnej Katarzyny Serek (o tym więcej TUTAJ). Budżet uchwalono bez głosów przeciwnych, co trzeba uznać za ogromny sukces burmistrza […]

  2. Konecczanka pisze:

    Radni to mają działać a nie tylko wysłuchiwać skarg ludzi i przytakiwać zwierzchnikom.

  3. Model pisze:

    Ma Pan racje , czas na zmiany na wysokiego , przystojnego ,wykształconego bruneta .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *