REKLAMA

Kawałek lokalnej historii na zdjęciach z 1990 roku [fotogaleria]

27 maja obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego. Dzień ten upamiętnia pierwsze w pełni demokratyczne wybory samorządowe, które odbyły się 27 maja 1990. W 30. rocznicę tego wydarzenia Urząd Miasta i Gminy w Końskich opublikował zdjęcia z tamtego okresu. 

REKLAMA

W Końskich Rada Miejska I Kadencji liczyła 29 radnych. Większość w wyborach zdobyli kandydaci Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Na zdjęciu powyżej znajdują się członkowie Rady Miejskiej I kadencji. Władzę wykonawczą stanowił Zarząd, w skład którego wchodzili: burmistrz Leszek Bednarski, zastępca burmistrza Bartosz Szymusik oraz członkowie: Franciszek Róg, Krzysztof Jasiński, Jacek Krakowiak, Zbigniew Rurarz i Jan Nowakowski (w trakcie kadencji zastąpiony przez Andrzeja Szatkowskiego). Przewodniczącym Rady był Krzysztof Obratański, jego zastępcą Stanisław Raczyński. Przedstawicielem Rady w Sejmiku była dr Maria Arczyńska.

REKLAMA

Ze względu na stan epidemii UMiG w Końskich nie mógł hucznie świętować rocznicy wyborów, ale opublikował za to kilka archiwalnych zdjęć z tamtych czasów. Pracownicy nie wykluczają, że po zniesieniu obostrzeń zorganizują wystawę dokumentującą ten okres.

Zdjęcia (UMiG Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *