REKLAMA

Kazanów: Będzie nowa nawierzchnia przed remizą [wideo, zdjęcia]

Strażacy ochotnicy z OSP Kazanów wraz z mieszkańcami sołectwa starali się o dotację do przebudowy użytkowanego przez nich placu przed remizą oraz drogi dojazdowej do znajdującego się w niej garażu. Gmina Końskie w ostatnim czasie wysłuchała próśb i wsparła druhów, więc realizacja inwestycji niebawem się rozpocznie.

REKLAMA

„Remiza powiększyła się o nowy garaż, stary został przeznaczony na zaplecze dla druhów strażaków. W związku z tym do nowego garażu wjazd prowadzi po murawie, która po deszczach zmienia się w błotniste bajorko. Sam plac manewrowy przed remizą jest miejscem spotkań, uroczystości strażackich i nie tylko, więc w związku z tym na wniosek druhów ochotników, ale też lokalnej społeczności zdecydowaliśmy się na udzielenie wsparcia dla OSP w Kazanowie na utwardzenie tej drogi dojazdowej i placu przed remizą” – informuje nas burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Gmina na realizację inwestycji dofinansowała OSP Kazanów w wysokości 30 tysięcy złotych podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Końskich.

Przypominamy, że trwają również prace przy innych remizach strażackich w gminie Końskie. W trakcie rozbudowy i przebudowy są budynki OSP Modliszewice i OSP Dziebałtów. Szeroko o inwestycjach niedawno informowaliśmy – TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *