REKLAMA

Kazimierz Tischner opowiadał w Końskich o swoim bracie [wideo, zdjęcia]

Ksiądz Józef Tischner był wybitnym polskim filozofem, myśliciem, czy w końcu pisarzem, zmarł w czerwcu 2000 roku. W czwartek w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich miało miejsce spotkanie z bratem Józefa – Kazimierzem Tischnerem. Było ono poświęcone życiu i twórczości znakomitego myśliciela. 

REKLAMA

Spotkanie pn. „Mój brat. Ks. Józef Tischner” rozpoczęło się o godzinie 16:30. Jego inicjatorem i organizatorem były: Fundacja Misja i Pamięć Księdza Marcelego Prawicy oraz Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości. Honorowym patronatem wydarzenie objął burmistrz miasta i gminy Końskie.

By posłuchać o księdzu Józefie Tischnerze do siedziby stowarzyszenia przy ulicy Staszica przybyło kilkadziesiąt osób, a wśród nich znaleźli się także prezes KSWP Marek Mika oraz burmistrz Krzysztof Obratański. Spotkanie otworzył prezes Fundacji „Misja i Pamięć Księdza Marcelego Prawicy” mecenas Jan Nowak.

REKLAMA

Potem uwaga przybyłych skupiła się już tylko na bracie księdza Józefa – Kazimierzu Tischnerze, który to jest również prezesem Stowarzyszenia „Drogami Tischnera”. Gość snuł długie i krótsze opowieści o życiu ks. Józefa, a także przeplatał je humorystycznymi historiami dotyczącymi zazwyczaj polskich gór oraz górali. W trakcie spotkania wyświetlane były także fragmenty wywiadu przeprowadzonego wiele lat temu przez znaną dziennikarkę Alicję Resich-Modlińską.

Przybyli na spotkanie mogli zakupić książki jako cegiełki na rzecz tischnerowskiego fundacji, a także album dotyczący księdza Prawicy jako cegiełki na rzecz tej organizacji.

Zapraszamy do obejrzenia w naszym materiale wideo fragmentów z tego spotkania autorskiego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *