REKLAMA

KGW Pod Dębami Piła-Szabelnia wraca z sukcesami z Ostrowca Św.

W sobotę 21 sierpnia w Ostrowcu Świętokrzyskim miał miejsce Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich ”Polska Od Kuchni”. Koneckie stowarzyszenie KGW Pod Dębami Piła-Szabelnia zajęło w nim pierwsze miejsce w konkursie Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa, w konkursie Miss Magdalena Krakowska zajęła III miejsce, a Monika Malasińska otrzymała wyróżnienie.

REKLAMA

REKLAMA

KGW Pod Dębami Piła-Szabelnia jako jedyne z gminy Końskie zakwalifikowało się do  Festiwalu KGW ,,Polska od kuchni” i odniosło w nim wielki sukces. Do pań trafiło pierwsze miejsce w konkursie ”Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa” i 3000 zł nagrody, natomiast jego dwie członkinie, Magdalena Krakowska, która uczestniczyła w wyborach Miss do 45 lat, trzecią pozycję i 1000 zł nagrody, i Monika Malasińska, wyróżnienie w kategorii Miss 45+.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest tradycyjne wesele. Kandydatki musiały wykazać się prócz urody, wdziękiem, osobowością, zakresem działania oraz zaprezentowanymi umiejętnościami. Jedną z kreacji, w której panie miały się zaprezentować był strój nawiązujący do sukni Panny Młodej.

Wyróżnienie przyznano gospodyniom także za popisową potrawę. Były to ziarna gryki z leśnymi grzybami otulone kapustą z sosem borowikowym.

Gospodarzami wydarzenia byli: Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim i Ostrowiecki Browar Kultury. Każdy taki konkurs składa się z trzech etapów. Za paniami już dwa: eliminacje wstępne i finały wojewódzkie. Czekamy na trzeci. 1 października w Warszawie na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się Finał Ogólnopolski Festiwalu ,,Polska od kuchni”. Zarówno na etapie konkursów wojewódzkich, jak i w rozgrywce finałowej w Warszawie przyznane zostaną nagrody pieniężne i rzeczowe.  Łączna wartość nagród na wszystkich etapach konkursu wynosi ponad pół miliona złotych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *