REKLAMA

KGW Przyłogi zaprosiło seniorów na warsztaty o bezpieczeństwie [zdjęcia]

Ponad 50 osób z gminy Smyków odwiedziło w sobotę 22 sierpnia świetlicę „U Floriana” w Przyłogach. Wszystko to za sprawą realizacji projektu pod nazwą „Świadomy senior – bezpieczny w sieci i w realu” przez Koło Gospodyń Wiejskich w Przyłogach.

REKLAMA

„To inicjatywa mająca na celu zapełnienie luki w ofercie edukacyjnej i informacyjnej dla starszego pokolenia. W przestrzeni publicznej brak jest kompleksowych działań informacyjnych czy prewencyjnych związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa w sieci, realu czy finansowego seniorów. W środowisku senioralnym Gminy Smyków są osoby, które padły ofiarą różnych prób przestępstwa ekonomicznego, prób manipulacji podczas podpisywania umów bądź sprzedaży bezpośredniej” – mówi autor i koordynator inicjatywy Mariusz Brelski

REKLAMA

Jak informuje przewodnicząca KGW Przyłogi Anna Kołodziejczyk celem festynu było przedstawienie zebranym spójnych i wiarygodnych informacji o rodzajach przestępstw dotykających seniorów oraz metod radzenia sobie z nimi. To również poznanie swoich możliwości prawnych, praw konsumenta, zasad pierwszej pomocy, zasad bezpieczeństwa pożarowego itp.

W trakcie warsztatów trener Mariusz Brelski podpowiedział jak nie dać się zmanipulować chociażby podczas codziennych zakupów na podstawie 6 zasad wpływu i perswazji wg Roberta Cialdiniego, Karol Mijas przedstawił jak ważne jest chronienie prywatności w internecie, ratownik medyczny Łukasz Uranek przypomniał jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, a druhowie z OSP Przyłogi pokazali dlaczego nie wolno gasić rozgrzanego oleju wodą.

KGW Przyłogi zadbało o pyszny poczęstunek. W przerwie między pokazami można było spróbować grochówki, pierogów, kurczaka, ciast oraz kiełbaski z grilla, a wszystko to przy dźwiękach muzyki n żywo braci Kolasińskich. Każdy z uczestników otrzymał materiały promujące projekt, materiały informacyjne związane z treścią warsztatów oraz mógł wziąć udział w quizach z nagrodami po zakończeniu każdej prelekcji.

Warto dodać, że projekt uzyskał dofinansowanie w kwocie 5 tysięcy złotych w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego.

Zdjęcia (Mariusz Brelski):

REKLAMA

2 thoughts on “KGW Przyłogi zaprosiło seniorów na warsztaty o bezpieczeństwie [zdjęcia]

  1. Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa seniorów ale nie pomyśleli o zagrożeniu epidemicznym. Brak masek i dystansu tym bardziej że w gminie Smyków nagły wzrost zachorowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *