REKLAMA

Kierowcy po narkotykach i alkoholu zatrzymani w powiecie koneckim

W weekend policjanci z koneckiej jednostki na drogach powiatu koneckiego zatrzymali dwóch kierowców poważnie łamiących prawo. Pierwszy z nich prowadził będąc po spożyciu alkoholu, drugi wcześniej zażył narkotyki – substancje miał także przy sobie. 

REKLAMA

Zdjęcie Poglądowe.

„W minioną sobotę policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Stąporkowie w miejscowości Odrowąż zatrzymali do kontroli kierującego Oplem. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od 33-latka woń alkoholu w związku z czym zdecydowali o przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że kierujący ma w swoim organizmie blisko promil alkoholu, a po sprawdzeniu jego danych w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów do marca 2022 roku” – informuje nas podkomisarz Sylwia Sobczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego. Drugie zdarzenie miało miejsce tego samego dnia w Sielpi w gminie Końskie –„Koneccy policjanci patrolując miejscowość Sielpia zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego. Podczas czynności wykonywanych przez mundurowych mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Jak się później okazało, powodem jego zdenerwowania były narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli worek foliowy z porcją marihuany. Ponadto, mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków, co potwierdziło wstępne badanie wykonane narkotesterem. W tej sytuacji pobrana została krew do badań” – mówi Sobczyńska.

REKLAMA

Z dotychczas zebranego materiału dowodowego wynika, że będzie on odpowiadał za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem pod ich wpływem, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

3 thoughts on “Kierowcy po narkotykach i alkoholu zatrzymani w powiecie koneckim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *