REKLAMA

Kilka kolizji w Wielkanoc na koneckich drogach [wideo]

Długie, świąteczne weekendy to dla policjantów zawsze pracowity czas. Nie inaczej było i podczas minionego, wielkanocnego weekendu. Przedstawiamy drogowe statystyki z ostatnich dni na Konecczyźnie. 

REKLAMA

W czasie od piątku do dziś na drogach powiatu koneckiego doszło do siedmiu kolizji oraz jednego wypadku. Ten ostatni miał miejsce w Wielką Sobotę na terenie gminy Smyków. Na drodze między Smykowem, a Grzymałkowem zderzyły się ze sobą dwa auta osobowe – dacia oraz peugeot. Policjanci zatrzymywali także kierowców przekraczających prędkość – trzech z nich z uwagi na zbyt brawurowe prowadzenie aut straciło prawo jazdy  –„Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki zatrzymali trzem kierującym prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzistą stał się kontrolowany w poniedziałek 40-letni mężczyzna, który kierował volkswagenem w miejscowości Wyszyna Rudzka. Mężczyzna w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 148 km/h”  – informuje starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

W Końskich w święta doszło także do kradzieży kół  –„W nocy z 3 na 4 kwietnia z parkingu przy ulicy Armii Krajowej w Końskich nieznani sprawcy dokonali kradzieży czterech kół od pojazdu volvo. Pokrzywdzony wycenił szkodę na kwotę dwóch tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Końskich” – informuje Przygodzka.

W świąteczny weekend na terenie powiatu koneckiego policjanci nie zatrzymali ani jednego pijanego kierowcy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *