REKLAMA

Kilkanaście osób już uczy się pracy na nowo [wideo, zdjęcia]

W ramach specjalnego modelu zatrudnienia Job Firma  na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych 50+, który koordynuje Powiatowy Urząd Pracy w Końskich już kilkanaście osób z terenu powiatu koneckiego odbywa specjalne zajęcia by wrócić na rynek pracy. Pomagają im członkowie Paktu Zatrudnieniowego stworzonego przy PUP Końskie. 

REKLAMA

Pakty Zatrudnieniowe to produkt stworzony przez Szczecińską Fundację Talent – Promocja – Postęp. Pomysł na nie został zaczerpnięty z rynku pracy naszych zachodnich sąsiadów – Niemiec. –„Jesteśmy po naborze beneficjentów. Dzisiaj będzie sprawozdanie co udało się osiągnąć. To dlatego, że kolejne kroki trzeba wykonać po to by osiągnąć sukces. To znaczy by bezrobotni wrócili na rynek pracy. Oni są objęci specjalnym programem, który nazywa się <<Model Pracy z osobami 50 + Job Firma>> i właśnie w tej chwili są na etapie pracy w Job Firmie. To jest dziesięć osób, bo tyle zakładaliśmy w projekcie. Był on testowany w pięciu powiatach w Polsce, a wdrażany jest w dwóch. W powiecie koneckim i w Jaworznie.” – Iwona Żukiert, prezes Szczecińskiej Fundacji Talent – Promocja – Postęp.

Obecnie uczestnicy projektu realnie przychodzą do wirtualnej firmy. Postanowili oni założyć gospodarstwo agroturystyczne. W firmie realizują różne projekty zlecane im przez koordynatorów. Jednocześnie przechodzą też szkolenia – między innymi z doradcami zawodowymi, komputerowe, czy warsztaty pisania CV. Bezrobotni przeszli także przemianę wizualną za sprawą wizyty u fryzjera i kosmetyczki. Wszystko to po to by dostosować się do rynku pracy XXI wieku.  Nad grupą uczestników cały czas czuwają odpowiednio wyszkoleni pracownicy – Grażyna Kowalczyk – mentor ds. wdrażania narzędzi aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych 50+ oraz Karolina Kuleta-specjalista ds. wdrażania narzędzi.

REKLAMA

Projekt w naszym powiecie ma trwać do końca września. Przez ten czas kilkanaście osób, które w nim uczestniczy przy wsparciu wielu podmiotów będzie poszukiwać pracy. Przedstawiciele tych podmiotów spotkali się w poniedziałek w KSWP by debatować o tym w jaki jeszcze sposób można pomóc wspominanym bezrobotnym.  A jeżeli Państwo chcieliby zatrudnić aktywną bezrobotną osobę uczestniczącą w projekcie to powinniście skontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy w Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *