REKLAMA

Kinobus zajedzie do Końskich

Już 26 sierpnia w Końskich pojawi się Kinobus. To swego rodzaju mobilny festiwali filmowy, który każego roku przenosi się do innego województwa. W te wakacje objeżdża on świętokrzyskie. 

REKLAMA

Na stronie organizatora czytamy bardzo zachęcające zaproszenie do tego wydarzenia:

REKLAMA

„Kinobus to niebanalna impreza filmowa na kółkach; to sojusz sztuki filmowej, historii lokalnej, edukacji i turystyki. Pasażerki i pasażerowie Kinobusu odwiedzą kilkanaście kin działających i nie oraz dowiedzą się o wielu innych. Obejrzą filmy. Na trasie nie zabraknie spotkań z byłymi i obecnymi pracownikami kin oraz z regionalistami, a także atrakcji krajoznawczych i kulinarnych województwa świętokrzyskiego.

Przedostatnim przystankiem na trasie będą Końskie i wizyta w Miejsko-Gminnym Domu Kultury, gdzie spotkamy się z jego pracownikami i członkami Stowarzyszenia Tak dla Końskich, a może także z włodarzami miasta, i gdzie poznamy dzieje nieistniejących koneckich kin, podzielimy się Kinobusowymi obserwacjami i kiniarskimi doświadczeniami, wspólnie poszukamy perspektyw powrotu kina do Końskich…”

Jako redakcja także postaramy się wziąć udział w tym wydarzeniu. Wizytę Kinobusa w Końskich zaplanowano na niedzielę w godzinach 12:00 – 14:00. Stanie on w okolicy Domu Kultury przy ulicy Mieszka I-go.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *