REKLAMA

Klub Seniora i świetlica środowiskowa powstaną w Lipie [wideo, zdjęcia]

W gminie Ruda Maleniecka od sierpnia ruszy Klub Seniora. Będzie się on mieścił w budynku byłej Szkoły Podstawowej w Lipie. Włodarze gminy chcą tam także utworzyć świetlicę środowiskową. Niedługo część obiektu przejdzie modernizację.

REKLAMA

„Od dwóch lat w szkole nie były prowadzone zajęcia, ale od 1 sierpnia będzie funkcjonował w tym budynku Klub Seniora. Oprócz tego będzie tu świetlica środowiskowa, w której będą miały miejsce spotkania naszej młodzieży i dzieciaków” – informuje nas wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca.

Remont budynku obejmie jedynie pierwszą kondygnację. W niektórych salach zostaną wyburzone ściany, modernizację przejdą łazienki i kuchnia. Inwestycja ta była wyczekiwana przez mieszkańców Lipy i okolicznych miejscowości.

REKLAMA

„Od jakiegoś czasu mieszkańcy oczekiwali, aby ten budynek funkcjonował pod kątem klubu seniora, ewentualnie świetlicy środowiskowej” – dodaje wójt Rudy Malenieckiej.

Gmina dla seniorów zaplanowała szereg warsztatów kulinarnych, florystycznych, zajęcia z rehabilitantami, spotkania z policjantami i lekarzami. Świetlica środowiskowa, która także ma tam funkcjonować będzie prowadzona ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Klub Seniora ruszy już od sierpnia, a cały projekt ma potrwać do kwietnia 2023 roku. Łączny koszt inwestycji to około 1 milion 300 tysięcy złotych. Kwota obejmuje zarówno modernizację pierwszej kondygnacji budynku, jak i organizację zajęć Klubu Seniora. Całość środków pokryje dofinansowanie unijne.

Projekt nie zakłada remontu obiektu po szkole w Lipie z zewnątrz. Leszek Kuca zapowiada, że odnowienie elewacji planowane jest w przyszłym roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *