REKLAMA

Kolejna jednoosobowa sesja w powiecie i ważne decyzje! [wideo]

W czwartek odbyła się kolejna sesja pełniące funkcje Rady Powiatu w Końskich. Grzegorz Piec jednoosobowo tym razem podejmował ważne decyzje – między innymi dotyczące powołania nowej Rady Społecznej Szpitala w Końskich oraz zmian w budżecie – zabezpieczono środki na budowę internatu w Baryczy! Sesja trwała kilkanaście minut, a jej pełny zapis znajdziecie Państwo poniżej. 

REKLAMA


WIDEO z sesji znajdziecie TUTAJ.
Sesja była nadzwyczajna i dotyczyła głównie zmian w budżecie. Między innymi zabezpieczono 90 tysięcy złotych na działania promocyjne powiatu –„W tej kwocie między innymi znajdują się środki na organizację Kuźnic Koneckich” – mówi nam Grzegorz Piec, pełniący funkcję Starosty Koneckiego.

Jednak najradośniejsi po tej sesji powinni być pracownicy i podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy. Na rzecz przebudowy internatu zabezpieczono blisko 2,5 miliona złotych! Powiat cały czas stara się o uzyskanie dodatkowych rządowych środków tak by zmniejszyć koszty poniesione z własnych środków.

REKLAMA

Oprócz zmian budżetowych podczas sesji powołano do życia nową Radę Społeczną ZOZ. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu radni wybrali już radę. W niej kontrowersyjnym był wybór Tomasza Słoki zamiast Jana Marcina Prasała jako przedstawiciela gminy Gowarczów. W nowej radzie powołanej podczas dzisiejszej sesji miejsce dla Prasała już się znalazło. W Radzie Społecznej ZOZ, która jest organem doradczym zasiadają: trzej przedstawiciele gminy Końskie, dwaj gminy Stąporków i po jednym ze wszystkich pozostałych gmin powiatu. Oprócz tego zwyczajowo przynależy do niej starosta oraz przedstawiciel wojewody. Poniżej publikujemy skład nowej rady. W porównaniu ze starą nie zmieniło się tylko dwóch członków – przedstawiciel wojewody Adrian Pękacz oraz reprezentująca gminę Fałków Danuta Leśniewicz.

Nowa Rada Społeczna Szpitala: Grzegorz Piec (przewodniczący), Adrian Pękacz (przedstawiciel wojewody w ZOZ), Helena Rozmus i Łukasz Kubka (Końskie), Marian Domagała i Jacek Trudnos (Stąporków), Danuta Leśniewicz (Fałków), Jan Marcin Prasał (Gowarczów), Urszula Przygodzka (Radoszyce), Leszek Kuca (Ruda Maleniecka), Robert Wielgopolan (Słupia Konecka), Jerzy Duda (Smyków).

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *