REKLAMA

Kolejne aktywności na ferie od MGDK Końskie [wideo]

Miejsko-Gminny Dom Kultury z Końskich wychodzi z kolejnymi inicjatywami dla dzieci i młodzież w okresie ferii zimowych. Po między innymi nauce animacji (o tym TUTAJ) teraz Dom Kultury proponuje quiz, poznawanie świętokrzyskich legend oraz ceramikowanie. Nowe aktywności prezentujemy w poniższym wideo. 

REKLAMA

Legendy o Górach Świętokrzyskich prezentują dla dzieci i dorosłych: opiekun grupy literackiej Anna Wiaderna oraz licealistki Julia Wąsik i Antonella Chianese. Warto wsłuchać się w ich treść. Nagranie i montaż to dzieło Aleksandra Kopańskiego, który w Domu Kultury tworzy nową pracownię sztuk wizualnych, o której wkrótce dowiemy się nieco więcej.

REKLAMA

Dom Kultury proponuje też zabawę dla najmłodszych i ich rodziców – to muzyczne zagadki powiązane z bajkami. Do odgadnięcia jest sześć krótkich fragmentów muzycznych – podanie tytułów bajek, z których pochodzą, oczywiście w odpowiedniej kolejności. Na muzyczne zagadki zapraszają Roman Cieślak i Jan Bukład.

Wśród nadesłanych prawidłowych odpowiedzi rozlosowane zostaną trzy nagrody niespodzianki. Organizatorzy na odpowiedzi czekają  pod adresem: [email protected] Termin nadsyłania odpowiedzi mija 14.01 o godz. 17.00.

Stałą aktywnością proponowaną przez MGDK jest „domowe ceramikowanie”. W jednostce można odbierać pakiety gliny, a na fanpage Domu Kultury (TUTAJ) regularnie pojawiają się filmiki z instruktażem jak z tej gliny lepić. Za ceramiczne dzieła tradycyjnie odpowiada Paweł Stasiński.

Wszystkie trzy wspomniane działania znajdziecie w materiale wideo, który zamieszczamy powyżej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *