REKLAMA

Kolejne artystyczne spotkanie w Sielpi

W dniach 7 – 14 czerwca artyści z całej Polski znowu gościli w Sielpi na VIII Plenerze Artystycznym organizowanym przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich.

REKLAMA

Plener odbywał się na terenie ośrodka „Łucznik” w Sielpi a prowadziła go Kamila Dobrowolska, instruktor plastyki w MGDK w Końskich.

REKLAMA

„Tematem co roku jest Końskie i Sielpia. Nowi plenerowicze, którzy tutaj nie byli poznają nasz region, nasze okolice. A starzy plenerowicze wracają do poznanych już miejsc, więc myślę, że im się podoba w naszym regionie. […] Pracują raczej spokojnie i sami podróżują sobie tutaj w okolicach, pracują na terenie ośrodka, na terenie Sielpi i Końskich.” – opowiada organizatorka.

Wydarzenie każdego roku cieszy się zainteresowaniem wielu artystów. W tym roku do Sielpi przybyło aż 26 osób.

„Z Olsztyna, z Tarnowa, ze Szczecina, z najdalszych miejsc w Polsce i od nas z regionu. Także plenerowiczów mamy z całej Polski. A nawet w zeszłym roku był międzynarodowy plener, bo przybyła dziewczyna z Ukrainy.” – dodaje instruktorka.

Oficjalnym zakończeniem Pleneru będzie wystawa, która odbędzie się w koneckim Domu Kultury w okolicach września lub października. Już teraz na to wydarzenie serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *