REKLAMA

Kolejne dofinansowanie dla koneckiego szpitala

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Powiatu Koneckiego zdecydowano o przyznaniu ponad 680 tysięcy złotych szpitalowi im. św. Łukasza w Końskich. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup urządzeń do Centralnej Sterylizatorni.

REKLAMA

Radni powiatowi pozytywnie rozpatrzyli wniosek dyrektora szpitala w Końskich Wojciecha Przybylskiego, dotyczący pokrycia kosztów własnych, związanych z ubieganiem się o dotację z budżetu państwa na zakup urządzeń do Centralnej Sterylizatorni. Dofinansowanie z powiatu wynosi 681 262 złotych i stanowi 20% ogólnych kosztów projektu, które wynoszą dokładnie 3 406 307, 17 zł.

REKLAMA

„Właściwe funkcjonowanie naszej lecznicy, to teraz najważniejsza sprawa, stąd taka właśnie nasza decyzja”– skomentował starosta konecki Grzegorz Piec.

To kolejne wsparcie finansowe dla szpitala. Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Koneckiego, które odbyło się 9 kwietnia zapadła decyzja o dofinansowaniu zakupów sprzętu medycznego. Powiat przeznaczył dokładnie 706 169 złotych. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *